UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.04.2015 12:55

Шахтарський пікет як ширма для обкрадання країни

Політичний консультант, стратегування кампаній

Олігархи знову використовують шахтарські мітинги, щоб розкачати ситуацію і зірвати реформи, що позбавлять їх надприбутків.

Робочий день Верховної Ради почався сьогодні з масштабного мітингу шахтарів. Звезені ДТЕКом працівники вже другий день протестують у Києві проти закриття державних шахт, хоча самі працюють у приватних шахтах Ахметова.

Сьогодні до них приєднався Опозиційний блок, представники якого спершу блокували трибуну нібито в підтримку вимог шахтарів, а потім й зовсім покинули сесійну залу. В одній тональності з Опоблоком виступив і Олег Ляшко.

Проте в інформаційному шумі довкола шахтарів, здійнятому зусиллями Ахметова, журналісти та оглядачі забувають про наявність прихованих мотивів для політичного шоу. Насправді ж, достатньо подивитися порядок денний сьогоднішнього засідання Верховної Ради, а саме – на законопроект №1861 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення)» ( http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53720 ).

Цей законопроект пропонує радикальне збільшення контролю над виведенням фінансових ресурсів за межі країни. Ним передбачається, що більшість господарських  операцій, визнаються контрольованими, якщо обсяг господарських операцій платника податків з одним контрагентом перевищує 20 млн гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний податковий (звітний) рік.  По суті, цим він закриває для олігархів можливість щороку виводити мільярди гривень прибутків у офшори, не сплачуючи при цьому в держбюджет ані копійки податків. Під удар потрапляють десятки мільярдів не завжди чесно зароблених грошей. 

Також з аконопроект пропонує вдосконалити визначення «пов’язані особи», зокрема в частині порядку підрахунку суми часток корпоративних прав за рахунок збільшення частки володіння особи в наступній юридичній особі в ланцюгу до 50%, оскільки частка володіння корпоративними правами в розмірі 20% в кожній наступній юридичній особі не передбачає фактичної можливості платника податків впливати на рішення осіб у ланцюгу. Ним пропонується законодавчо закріпити необхідності визначення переліку товарів, які мають біржове котирування Кабінетом Міністрів України та ряд інших прогресивних норм.

Всього один закон може поставити хрест на схемі, за допомогою якої групка олігархів вже двадцять років обкрадає країну. Чи потрібно згадувати, що найбільший удар цей закон завдає по Ренату Ахметову, чиї шахтарі другий день поспіль пікетують Раду?

Так само законопроект зачіпає інтереси і бізнес-партнерів Ахметова з числа депутатів Опозиційного блоку, і ряд олігархів меншого калібру, які входять до складу цієї та інших фракцій та груп.

Вочевидь, ніхто з них не може публічно виступити проти ідеї, що олігархи мають почати платити податки. Тож в хід йдуть інші методи, які допоможуть зірвати роботу Ради та блокувати прийняття законопроекту. В їх числі – шахтарські протести, медійна істерія з приводу міфічного законопроекту про продаж землі тощо.

Перебіг сьогоднішнього дня у Раді стане лакмусовим папірцем на визначення готовності депутатів до реалізації реформ. Чи втримає удар коаліція і чи зуміє вступити в боротьбу проти олігархів не на словах, а на ділі? Чи зможуть депутати продемонструвати, що працюють на народ України, а  не сидять на зарплатні у багатіїв, якій цей народ обкрадають?

Симуляція пікету від працівників Ахметова, клоунада опозиційного блоку і окремих депутатів у парламенті та штучно підігріта істерика в ЗМІ не має стати на заваді для оновлення країни. Депутати мають показати, на чиєму боці вони грають: разом з олігархами, що трусяться над своїми краденими мільярдами, чи на стороні держави та здорового глузду? Відповіді на всі ці питання ми почуємо вже дуже скоро. 

P.S. Рада розійшлась на перерву оскільки в сесійному залі не може зібратися 226 народних депутатів

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]