UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.04.2015 15:28

Страшний сон корупціонерів восени стане реальністю

Політичний консультант, стратегування кампаній

Уся інформація щодо використання публічних коштів субєктами владних повноважень буде опублікована на єдиному веб-порталі восени

Восени 2015 року в Україні почне працювати єдиний веб-портал, що публікуватиме усю інформацію про витрати публічних фінансів – коштів державного та місцевих бюджетів, державних та комунальних підприємств, банків та фондів соціального страхування. Це випливає з доручення Кабінету Міністрів щодо впровадження закону «Про відкритість використання публічних коштів».

Підготовка до імплементації цього революційного закону пройде в шість етапів. Перші п’ять закінчуються ще навесні, а восени, не пізніше жовтня – шостий, який полягає у розробці, наповненні та запуску єдиного веб-порталу використання публічних коштів».

Таким чином вже восени с лідкувати за витратами державних та комунальних коштів стане не важче, ніж розкласти пасьянс «Косинка» на комп’ютері. Вперше уся важлива фінансова документація, яка стосується витрат коштів платників податків, буде зібрана в одному місці в зручній формі та форматі. Ані бюджетні мільярди, ані зайва сотня гривень під час службових відряджень тепер не зможуть приховатися від громадян та журналістів».

1504timeline.jpg

На веб-порталі буде опублікована інформація про заплановані та фактичні витрати коштів Державного та місцевих бюджетів, державних цільових фондів, коштів Нацбанку та державних банків, державних та комунальних підприємств, а також платіжні транзакції Держказначейства. Зокрема, можна буде перевірити обсяг затвердженого та фактичного фінансування, вартість договору, чи проведені закупівлі або обгрунтування їх відсутності, обсяг платежів, строк дії та стан виконання договору, інформацію про виконавця договору тощо. 

Відтепер кожна копійка державних коштів потрапить під контроль громади. Це стане хорошим запобіжником проти корупції, адже чиновники відчуватимуть відповідальність за усі фінансові операції, які проводитимуть.

Центр політичних студій та аналітики, як співавтор закону від громадськості, запрошує зацікавлених громадян та інститути громадянського суспільства до роботи над впровадженням закону. Всі зацікавлені пишіть на емейл  [email protected]

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]