Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.05.2014 07:38

Порушення процедурності - проблема влади

Політолог

Життєздатність політичної системи залежить від одного із важливих її компонентів - ефективності її інституцій вирішувати суспільні проблеми.

Життєздатність політичної системи залежить від одного із важливих її компонентів - ефективності її інституцій вирішувати суспільні проблеми

В основних теоріях демократії процедурність та їх дотримання відіграє важливу роль, зокрема представлення всіх точок зору, що є невід’ємним елементом вирішення суспільних проблем.

Наприклад, однією із причин початку масових протестів на Майдані стало саме порушення процедур. Влада, яка була обрана на попередніх виборах, постійно порушувала процедури свого оновлення, а також представництва інших інтересів крім своїх. Це призвело до того, що зацікавлені групи, які не змогли добитись власного представництва в органах прийняття рішень для всього суспільства, почали об’єднуватись і вимагати зміни системи управління. 

ЄвроМайдан став наслідком саме такого розвитку подій. Однак соціальна напруга залишається навіть після того, як на заміну попередній владі прийшла (не обрана!!!) опозиція. На жаль, опозиція була серйозною частиню колишньої системи і не може запропонувати життєздатної альтернативи. А тому продовжує і буде продовжуватиме ту ж політику дій.

Два приклади того, що система яка утворилась є продовженням попередньої влади - Батьківщина обмежує представництво та продовжує практику «кнопкодавства»: 


Це може призвести до дуже серйозних та непередбачуваних наслідків для вже чинної влади. Особливо слід звернути зараз увагу на те, що очікування суспільства щодо дій нинішньої влади є дуже завищеними. А у разі не виправдання цих очікувань, що поступово стає очевидним, суспільство може «вибухнути» ще більше ніж під час ЄвроМайдану. 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]