Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.01.2018 16:35

Фальшива громрада при ФССУ рветься до фінансових потоків

Заместитель председателя Федерации профсоюзов Украины

Фонд соціального страхування існуватиме за новими, прозорими правилами, ставлячи на перший план інтереси застрахованих осіб. Громрада ж при фонді має бути створена прозоро, на легітимних установчих зборах, згідно із законодавством України, і має працювати

   15 січня відбулася прес-конференція представників так званої громадськоїради Фонду соціального страхування. Її учасники намагалися довести присутніммедіа, що ФССУ діє непрозоро та традиційно вимагали змінити керівництво фонду.

   Насправді, представникам так званої «громради» перед тим, як виходити напрес-конференцію, варто було б підтвердити свої повноваження. Тому щокерівництво фонду заявляло тоді і підтверджує тепер: жодної громадської радипри ФССУ на даний момент не існує. І учасники брифінгу – Дмитро Сар’ян, СергійКондрюк та інші, котрі називають себе членами цього органу – самозванці.

   Нагадаю, громадська рада Фонду соціального страхування України мала бутистворена в середині грудня минулого року. Але установчі збори було скасованочерез відсутність кворуму. Діяльність Громадської ради регулюється постановоюКабміну № 555, в якій указано, що створенню цього органу передує засіданняініціативної групи, яка відбирає учасників зборів, з яких обираютьсяпредставники Ради.

   Вищезазначені добродії, виступаючи на конференції, теж згадували цюпостанову і посилалися на неї. Проте чомусь скромно замовчали, що саме згідно зпостановою грудневі установчі збори не можна вважати легітимними! Адже кворумуне відбулося, відповідно, і громадська рада не була створена! Учасники жбрифінгу вперто наполягають на своїй легітимності та продовжують видавати себеза справжніх представників контролюючого органу.

   Якщо повернутися на майже три роки назад, то можна побачити ті ж саміпрізвища у складі іншої громадської раді – при цьому ж самому Фонді. Цікаво, щотоді громадська рада теж була утворена з численними порушеннями. Схоже, таке«самопроголошення» стає поганою звичкою людей, котрі сьогодні претендують нароль «наглядачів» за Фондом соцстрахування.

   Дивно тільки, що ці люди мовчали понад два роки, коли фонд переживавскладні часи, потерпав від корупції, а його керівництво активно протидіялобудь-яким спробам реорганізації фонду. Адже у 2015-2016 роках правоохоронцізафіксували чисельні порушення та масштабні розкрадання грошей. Враховуючи, що сукупний річний бюджет обох фондів дореорганізації складав понад 15 млрд грн, відбою від бажаючих посісти «хлібні»посади у фонді не було. 

   То, можливо, саме цей, фінансовий аспект, так цікавить тих, хто виходить напрес-конференції та намагається дискредитувати керівництво ФССУ? Чому ж вонистали активними саме тепер? Можливо, раніше, коли у керма фондів соцстрахуванняперебували люди, котрі використовували свої посади задля власного збагачення,туди підступитися було неможливо. Але після об’єднання фондів прийшли іншікерівники, які твердо заявили, що корупція припиняється, натомість починаєтьсяреальне піклування про застрахованих осіб, а також – всебічне реформування Фонду.Мабуть, ініціаторам цих «заколотів» здалося, що саме зараз – слушна нагода, щобспробувати розхитати човен та осідлати фінансові потоки у ФССУ.

   Переконаний: нічого в цих «активістів» не вийде. Фонд соціальногострахування існуватиме за новими, прозорими правилами, ставлячи на перший планінтереси застрахованих осіб. Жодної корупції, жодного обману і жодних фейковихгромадських рад при ньому більше не буде. Ще раз наголошую: ми зацікавлені утому, щоб громрада при фонді була створена і працювала як потужний та впливовийконтролюючий орган. Проте обиратися вона має прозоро, на легітимних установчихзборах, згідно із законодавством України. І лише обрані в такий спосібпредставники зможуть носити горде звання представників громадської ради при ФССУ. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net