UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.01.2018 16:35

Фальшива громрада при ФССУ рветься до фінансових потоків

Заместитель председателя Федерации профсоюзов Украины

Фонд соціального страхування існуватиме за новими, прозорими правилами, ставлячи на перший план інтереси застрахованих осіб. Громрада ж при фонді має бути створена прозоро, на легітимних установчих зборах, згідно із законодавством України, і має працювати

   15 січня відбулася прес-конференція представників так званої громадської ради Фонду соціального страхування. Її учасники намагалися довести присутнім медіа, що ФССУ діє непрозоро та традиційно вимагали змінити керівництво фонду.

   Насправді, представникам так званої «громради» перед тим, як виходити на прес-конференцію, варто було б підтвердити свої повноваження. Тому що керівництво фонду заявляло тоді і підтверджує тепер: жодної громадської ради при ФССУ на даний момент не існує. І учасники брифінгу – Дмитро Сар’ян, Сергій Кондрюк та інші, котрі називають себе членами цього органу – самозванці.

   Нагадаю, громадська рада Фонду соціального страхування України мала бути створена в середині грудня минулого року. Але установчі збори було скасовано через відсутність кворуму. Діяльність Громадської ради регулюється постановою Кабміну № 555, в якій указано, що створенню цього органу передує засідання ініціативної групи, яка відбирає учасників зборів, з яких обираються представники Ради.

   Вищезазначені добродії, виступаючи на конференції, теж згадували цю постанову і посилалися на неї. Проте чомусь скромно замовчали, що саме згідно з постановою грудневі установчі збори не можна вважати легітимними! Адже кворуму не відбулося, відповідно, і громадська рада не була створена! Учасники ж брифінгу вперто наполягають на своїй легітимності та продовжують видавати себе за справжніх представників контролюючого органу.

   Якщо повернутися на майже три роки назад, то можна побачити ті ж самі прізвища у складі іншої громадської раді – при цьому ж самому Фонді. Цікаво, що тоді громадська рада теж була утворена з численними порушеннями. Схоже, таке «самопроголошення» стає поганою звичкою людей, котрі сьогодні претендують на роль «наглядачів» за Фондом соцстрахування.

   Дивно тільки, що ці люди мовчали понад два роки, коли фонд переживав складні часи, потерпав від корупції, а його керівництво активно протидіяло будь-яким спробам реорганізації фонду. Адже у 2015-2016 роках правоохоронці зафіксували чисельні порушення та масштабні розкрадання грошей. Враховуючи, що сукупний річний бюджет обох фондів до реорганізації складав понад 15 млрд грн, відбою від бажаючих посісти «хлібні» посади у фонді не було. 

   То, можливо, саме цей, фінансовий аспект, так цікавить тих, хто виходить на прес-конференції та намагається дискредитувати керівництво ФССУ? Чому ж вони стали активними саме тепер? Можливо, раніше, коли у керма фондів соцстрахування перебували люди, котрі використовували свої посади задля власного збагачення, туди підступитися було неможливо. Але після об’єднання фондів прийшли інші керівники, які твердо заявили, що корупція припиняється, натомість починається реальне піклування про застрахованих осіб, а також – всебічне реформування Фонду. Мабуть, ініціаторам цих «заколотів» здалося, що саме зараз – слушна нагода, щоб спробувати розхитати човен та осідлати фінансові потоки у ФССУ.

   Переконаний: нічого в цих «активістів» не вийде. Фонд соціального страхування існуватиме за новими, прозорими правилами, ставлячи на перший план інтереси застрахованих осіб. Жодної корупції, жодного обману і жодних фейкових громадських рад при ньому більше не буде. Ще раз наголошую: ми зацікавлені у тому, щоб громрада при фонді була створена і працювала як потужний та впливовий контролюючий орган. Проте обиратися вона має прозоро, на легітимних установчих зборах, згідно із законодавством України. І лише обрані в такий спосіб представники зможуть носити горде звання представників громадської ради при ФССУ. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]