Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.12.2017 18:21

Громадській Раді у ФССУ – бути!

Заместитель председателя Федерации профсоюзов Украины

Постійно діючий колегіальний орган громадського контролю за діяльністю Фонду соціального страхування буде створено у найближчому майбутньому

   14 грудня мало відбутися обрання Громадської Ради фондусоціального страхування. На жаль, цього не сталося: установчі збори булоскасовано через відсутність кворуму. Раніше ініціативна група розглянула поданідокументи щодо відповідності критеріїв та відібрала 31 кандидатуру до спискуучасників зборів. Але 11 осіб зі списку не з’явилися, тому збори вважаютьсятакими, що не відбулися.

   Звісно, це прикра новина, адже ми розраховували, щоГромадська рада з широкими повноваженнями все-таки буде утворена. Її діяльністьрегулюється постановою № 555 , і згідно з прописаними у документі критеріями, це мавби бути справді потужний та впливовий орган. Ми також були зацікавлені в тому,щоб представництво громадських організацій та об’єднань, представлений у цьомуоргані, було якомога ширшим.

   Але у мене є підозра, що, якби збори все-таки відбулися,то ми б мали не таку Громадську раду, на яку розраховували. Занадто багатозацікавлених осіб прагнуть долучитися до впливового представницького органу примолодому Фонді, який щойно почав працювати. Причому людей, далеких відпроблематики соціального страхування.

   Зрозуміти їх можна, адже за законом Громадська Рада приФССУ має широкі повноваження. Вона розглядає щорічний звіт виконавчої дирекціїФонду про її роботу, дотримання статутних положень, використання страховихкоштів, інформує у обов’язковому порядку про всі рішення Фонду і їх виконання. Такожсаме Громадська рада подає до Фонду пропозиції інститутів громадянськогосуспільства щодо удосконалення роботи Фонду. І, головне! Саме Громадська радаопікується питаннями цільового використання коштів Фонду. Вочевидь,«активістів» найбільше цікавить саме це питання.

   Ці «активісти» зайшли так далеко, що навіть створилифейкову сторінку у Facebook , дестверджують, що збори відбулися, і склад Громадської ради обрано. Якщо подивитисяна учасників фальшивої «ради», можна зауважити певних персонажів, котріфігурують у брудних інформаційних кампаніях проти Фонду, підбурюють протикерівництва фонду громадськість та профспілкові організації, та взагалі – ведутьнечесну гру. Ці «активісти» користується тим, що реорганізований Фонд працюєменше ніж півроку, проходить етап становлення, і тому комусь здається, щоситуацію в ньому можна розхитати на чиюсь користь.

   Змушений їх розчарувати. І я як голова правління фонду, імої соратники зробимо все, щоб ФССУ почав працювати і зміг опиратися на дієвуГромадську раду. Тому стверджую: Громадській раді при ФССУ – бути! Цей процесне скасовано, а призупинено. А те, що збори не відбулися, і раду не обрано, – можливо, й на краще. Адже до наступних зборів, які, япереконаний, відбудуться у найближчий час, - ми зможемо краще підготуватися, врахувативсі помилки та усунути недоліки. І тоді Громадську раду при Фондіпредставлятимуть справді професійні та достойні люди. Які не гратимуть у власнугру, а стоятимуть на сторожі ефективної роботи фонду та захисту застрахованихосіб. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net