Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.12.2017 18:21

Громадській Раді у ФССУ – бути!

Заместитель председателя Федерации профсоюзов Украины

Постійно діючий колегіальний орган громадського контролю за діяльністю Фонду соціального страхування буде створено у найближчому майбутньому

   14 грудня мало відбутися обрання Громадської Ради фонду соціального страхування. На жаль, цього не сталося: установчі збори було скасовано через відсутність кворуму. Раніше ініціативна група розглянула подані документи щодо відповідності критеріїв та відібрала 31 кандидатуру до списку учасників зборів. Але 11 осіб зі списку не з’явилися, тому збори вважаються такими, що не відбулися.

   Звісно, це прикра новина, адже ми розраховували, що Громадська рада з широкими повноваженнями все-таки буде утворена. Її діяльність регулюється постановою № 555 , і згідно з прописаними у документі критеріями, це мав би бути справді потужний та впливовий орган. Ми також були зацікавлені в тому, щоб представництво громадських організацій та об’єднань, представлений у цьому органі, було якомога ширшим.

   Але у мене є підозра, що, якби збори все-таки відбулися, то ми б мали не таку Громадську раду, на яку розраховували. Занадто багато зацікавлених осіб прагнуть долучитися до впливового представницького органу при молодому Фонді, який щойно почав працювати. Причому людей, далеких від проблематики соціального страхування.

   Зрозуміти їх можна, адже за законом Громадська Рада при ФССУ має широкі повноваження. Вона розглядає щорічний звіт виконавчої дирекції Фонду про її роботу, дотримання статутних положень, використання страхових коштів, інформує у обов’язковому порядку про всі рішення Фонду і їх виконання. Також саме Громадська рада подає до Фонду пропозиції інститутів громадянського суспільства щодо удосконалення роботи Фонду. І, головне! Саме Громадська рада опікується питаннями цільового використання коштів Фонду. Вочевидь, «активістів» найбільше цікавить саме це питання.

   Ці «активісти» зайшли так далеко, що навіть створили фейкову сторінку у Facebook , де стверджують, що збори відбулися, і склад Громадської ради обрано. Якщо подивитися на учасників фальшивої «ради», можна зауважити певних персонажів, котрі фігурують у брудних інформаційних кампаніях проти Фонду, підбурюють проти керівництва фонду громадськість та профспілкові організації, та взагалі – ведуть нечесну гру. Ці «активісти» користується тим, що реорганізований Фонд працює менше ніж півроку, проходить етап становлення, і тому комусь здається, що ситуацію в ньому можна розхитати на чиюсь користь.

   Змушений їх розчарувати. І я як голова правління фонду, і мої соратники зробимо все, щоб ФССУ почав працювати і зміг опиратися на дієву Громадську раду. Тому стверджую: Громадській раді при ФССУ – бути! Цей процес не скасовано, а призупинено. А те, що збори не відбулися, і раду не обрано, – можливо, й на краще. Адже до наступних зборів, які, я переконаний, відбудуться у найближчий час, - ми зможемо краще підготуватися, врахувати всі помилки та усунути недоліки. І тоді Громадську раду при Фонді представлятимуть справді професійні та достойні люди. Які не гратимуть у власну гру, а стоятимуть на сторожі ефективної роботи фонду та захисту застрахованих осіб. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]