Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
31.07.2017 21:47

«Лазурний» оговтується від масованої дискредитації

Заместитель председателя Федерации профсоюзов Украины

Історія про те, як допис у соціальних мережах здатен сколихнути хвилю дезінформації та дискредитації. В даній історії постраждали діти, яких позбавили права на відпочинок та оздоровлення в одному з найкращих місць Азовського узбережжя.

ЧестьБердянського оздоровчого центру «Лазурний» опинилася під загрозою. Минулоготижня у ЗМІ прокотилася хвиля публікацій щодо буцімто масового отруєння дітей у«Лазурному». У перших публікаціях йшлося про те, що отруїлося 250 дітей зДніпропетровської області – майже всі, хто на той момент перебував у санаторії.Згодом виявилося, що постраждало не 250 підлітків, а вдесятеро менше, і це булоне отруєння, а інфікування. Але, як кажуть, ложки знайшлися, а осад залишився.

Лазурный.jpg

Насправді, цеісторія про те, як допис у соціальних мережах здатен сколихнути хвилюдезінформації та дискредитації. Почалося все з того, що один з активістівнаписав у Фейсбук, нібито зі слів одного з бійців АТО, чия дитина відпочивала у«Лазурному». Мережі швидко рознесли апокаліптичну картинку: діти потруїлися, перебуваютьмайже при смерті.

Черезсоцмережі роздмухана інформація потрапила до ЗМІ – у такому ж істеричномувигляді, без жодної перевірки та критичного аналізу. Розбиратися у ситуаціїтерміново виїхали посадовці з Дніпровської міської ради, які відправила дітейучасників АТО на оздоровлення до Бердянська. Зокрема, директор департаментусоціальної політики Людмила Козловська та в.о. начальника управління з питаньучасників АТО, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб Дніпровськоїміської ради Сергій Звірко. До речі, саме ці посадовці в результаті виявилися«крайніми»   мер Дніпра Борис Філатов відсторонив їх від виконання обов’язківна час розслідування.

До речі, Сергій Звірко одразу повідомив: справа роздмухується штучно, комусь вигіднопредставити санаторій у чорному світлі. Що й підтвердилося пізніше висновкамисанепідемстанції: жодного отруєння, а тим більше, масового, в «Лазурному» небуло.

Своє словосказало і керівництво ПрАТ «Приазовкурорт», в юрисдикції якого перебуває«Лазурний». На прес-конференції заступник генерального директора з медичноїчастини ПрАТ «Приазовкурорт» Ірина Сисоєва озвучила дані перевіркисанепідемстанції. Виявилося, що частина дітей інфікувалася вірусом Клебсієла. Іце призвело до клінічних проявів гастроентериту – проносу, блювоти, незначногопідвищення температури у деяких маленьких пацієнтів.

20170727_125558.jpg

Головне, начому наголошують фахівці, недуг вразив не всіх дітей, а лише невелику їхнючастину. Усього тривожні симптоми спостерігалися у 46 дітей, з яких 22перебували у лікарні менше доби.

«Захворіли не всідіти, а лише зі зниженим імунітетом. Дався взнаки 300-кілометровий переїзд, активнаінсоляція, зміна питного та харчового режиму. І це пояснює, чому не всізахворіли. Наприклад, не захворіли діти з Вольнянської школи-інтернату, якіприбули 26 червня. Також не було скарг з боку санаторних пацієнтів, якіхарчуються з однієї ж і тієї їдальні»,   заявила Ірина Сисоєва.

За словами громадськогоексперта з питань організації роботи рекреаційних та оздоровчих закладів ЄвгенаОхрименка, таке могло статися будь-де і з будь з ким. Головна причина –недотримання правил гігієни і слабкий імунітет.

«Цей збудникживе у кожному з нас, тільки різні штами. Зараз вже очевидно, що дітизахворіли, а не отруїлися. Ця інфекція минає досить швидко, її симптоми схожіна кишковий грип. Бо якби це було отруєння, тоді б справді, це явище носиломасовий характер», ? підкреслив Охрименко.

Він визнав, щоз боку юридичної особи, що здійснювала харчування у «Лазурному», є певні недоліки.Але закликав журналістів та громадськість не створювати зайвий ажіотаж.

«Це викликаєнедовіру у батьків та дітей. Хоча у системі «Укрпрофоздоровниці» це одиничнийвипадок за багато років. Керівництво Федерації профспілок України дуже серйозносприйняло цей випадок. Проводиться доскональне вивчення всіх етапів, причин,аби реабілітувати цей заклад, знову прийняти на оздоровлення дітей та недопустити повторення подібного», ? зазначив Охрименко.

Для того, абиубезпечити наступні зміни юних відпочивальників, адміністрація ПрАТ «Приазовкурорт»вирішила передати їдальню іншому орендатору. Вже на цьому тижні компанія, щоспеціалізується на харчуванні дітей, приступає до здійснення своїх обов’язків.І, враховуючи негативний досвід та ажіотаж, можна сподіватися, що нові орендаторидостеменно дотримуватимуться правил гігієни та санітарної безпеки. До речі, незалежновід того, чи буде змінено персонал, відповідальний за приготування їжі, всіпрацівники кухні пройдуть додатковий медичний огляд.

АдміністраціяПрАТ "Приазовкурорт" вибачилася перед батьками дітей – у тому числі,за моральну шкоду. Адже діти постраждали не стільки від самого, власне, вірусу,скільки від моральної шкоди, яку їм довелося пережити у зв’язку з цими подіями.Та й відпочити до кінця терміну їм не дали: підлітки повинні були перебувати усанаторії ще десять днів.

«Приазовкурорт»приносить вибачення адміністрації місту Дніпро і родинам дітей. Ми розуміємосвою відповідальність за те, що сталося і зараз приймаємо всі заходи, щобподібні випадки не повторилися",   пообіцяла Ірина Сисоєва.

Наразі «Лазурний»готується до нового заїзду дітей. Всі розуміють, що після того, що трапилося,до цього оздоровчого закладу буде підвищена увага. Тому і дирекція, і персонал,докладуть максимум зусиль, щоб їхні маленькі підопічні почувалися комфортно та безпечно. Головне, аби зацікавленим особам знову неспало на думку роздмухувати скандал на рівному місці. Адже, як показала цяісторія, дискредитувати можна будь-що одним реченням у Фейсбук. Найгірше, щостраждають від цього діти, адже вони позбавлені права на відпочинок таоздоровлення в одному з найкращих місць Азовського узбережжя.  

20170723_161353.jpg
 
пляж.jpg
 

корпус 1.jpg
    
столовая.jpg

мойка ног.jpg
     
20170722_115413.jpg
     
20170723_161857.jpg

20170722_111425_001.jpg
     
20170722_111304.jpg

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net