Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.10.2015 15:42

Санаторій – не панацея від всіх бід, але здоров’я країни збереже

Заместитель председателя Федерации профсоюзов Украины

2015 рік увійде в пам'ять українців як рік тотальної економії держави на власних громадянах. У Новий 2015 рік діти застрахованих осіб увійшли без звичних солодких подарунків, що не говорило, а кричало: «Солодко цього річ не буде нікому»!

   2015 рік увійде в пам'ять українців як рік тотальної економії держави на власних громадянах. У Новий 2015 рік діти застрахованих осіб увійшли без звичних солодких подарунків, що не говорило, а кричало: «Солодко цього річ не буде нікому»! Придбання таких подарункових наборів Фонд соціального страхування проводив щороку, закуповуючи їх понад 4 млн. І скільки б у Мінсоцполітики не посилались на європейський досвід, згідно якого у жодній країні не проводиться фінансування закладів охорони здоров’я та придбання новорічних подарунків за рахунок державного страхування, але ж і корупція з порушеннями конституційних, соціальних  і трудових прав людини в тих країнах так рясно не квітують!

   «Діти - наше майбутнє!» Але ж яке майбутнє у нації, якій скорочують віку необдуманими рішеннями політиків? Якщо з відсутністю краплини новорічного настрою можна змиритись, то з ростом захворюваності серед застрахованого трудоспроможного населення, яка зросла у зв’язку з ліквідацією фінансування профілактичного і санаторно-курортного лікування, - ніяк!

   Вперше за багаторічну історію застраховані особи і члени їх сімей цьогоріч були позбавлені профілактичного та санаторно-курортного лікування. Політики вважають, що зекономили. Насправді - переклали гроші з однієї кишені в іншу, ще й доклали! Інакше кажучи - справдилась народна мудрість: «Скупий платить двічі»!

Чому? А тому, що кошти Фонду соціального страхування на оздоровлення було зекономлено, а реабілітація після перенесеної хвороби чи травми обійшлась майже вдвічі дорожче -  5,2 тис.грн вартість путівки на оздоровлення проти 10,5 тис.грн на реабілітацію. І це не все. Кількість заявок на відновлювальне лікування станом на сьогодні збільшилась у порівнянні з минулим роком - у півтора рази! Не потрібно бути фахівцем, аби зробити висновок - профілактика вигідніша за реабілітацію, літнє оздоровлення дітей вигідніше за підвищену захворюваність та витрати на оплату лікарняних по догляду за хворою дитиною.

Довідка:

   У 2014 році за рахунок коштів соціального страхування отримали послуги:
- із санаторно-курортного лікування - понад 180 000 застрахованих осіб та членів їх сімей;
-     із оздоровлення - 182 000 дітей;
-    на відновлювальне (реабілітаційне) лікування - близько 13 500 осіб.

  Негативні наслідки псевдоекономії:

-   ріст захворюваності серед населення;
- збільшення витрат Фонду на одужання та повернення до праці       застрахованих осіб;
-  призупинення діяльності одних (43) та ліквідація інших (12) санаторних закладів,   що призвело до скорочення робочих місць та безробіття серед висококваліфікованих медичних працівників (1 000).

      Перелік можна продовжувати, бо негативних наслідків - безліч. І якщо сьогодні політики прикриваються економічною кризою, АТО, реформами, то чим вони будуть прикриватися завтра, адже щоб побачити світле майбутнє потрібно добре осявати сьогодення. Досягти процвітання у майбутньому можливо лише розвиваючи та вдосконалюючи сьогодення.

   Та й чи допустить трудовий люд таке знущання над собою? Навряд чи. Адже 7 мільйонів членів профспілок та 15 мільйонів застрахованих осіб -
ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЬ! 
 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]