2015 рік увійде в пам'ять українців як рік тотальної економії держави на власних громадянах. У Новий 2015 рік діти застрахованих осіб увійшли без звичних солодких подарунків, що не говорило, а кричало: «Солодко цього річ не буде нікому»!
2015 рік увійде в пам'ять українців як рік тотальної економії держави на власних громадянах. У Новий 2015 рік діти застрахованих осіб увійшли без звичних солодких подарунків, що не говорило, а кричало: «Солодко цього річ не буде нікому»! Придбання таких подарункових наборів Фонд соціального страхування проводив щороку, закуповуючи їх понад 4 млн. І скільки б у Мінсоцполітики не посилались на європейський досвід, згідно якого у жодній країні не проводиться фінансування закладів охорони здоров’я та придбання новорічних подарунків за рахунок державного страхування, але ж і корупція з порушеннями конституційних, соціальних і трудових прав людини в тих країнах так рясно не квітують!
«Діти - наше майбутнє!» Але ж яке майбутнє у нації, якій скорочують віку необдуманими рішеннями політиків? Якщо з відсутністю краплини новорічного настрою можна змиритись, то з ростом захворюваності серед застрахованого трудоспроможного населення, яка зросла у зв’язку з ліквідацією фінансування профілактичного і санаторно-курортного лікування, - ніяк!
Вперше за багаторічну історію застраховані особи і члени їх сімей цьогоріч були позбавлені профілактичного та санаторно-курортного лікування. Політики вважають, що зекономили. Насправді - переклали гроші з однієї кишені в іншу, ще й доклали! Інакше кажучи - справдилась народна мудрість: «Скупий платить двічі»!
Чому? А тому, що кошти Фонду соціального страхування на оздоровлення було зекономлено, а реабілітація після перенесеної хвороби чи травми обійшлась майже вдвічі дорожче - 5,2 тис.грн вартість путівки на оздоровлення проти 10,5 тис.грн на реабілітацію. І це не все. Кількість заявок на відновлювальне лікування станом на сьогодні збільшилась у порівнянні з минулим роком - у півтора рази! Не потрібно бути фахівцем, аби зробити висновок - профілактика вигідніша за реабілітацію, літнє оздоровлення дітей вигідніше за підвищену захворюваність та витрати на оплату лікарняних по догляду за хворою дитиною.
Довідка:
У 2014 році за рахунок коштів соціального страхування отримали послуги:
- із санаторно-курортного лікування - понад 180 000 застрахованих осіб та членів їх сімей;
- із оздоровлення - 182 000 дітей;
- на відновлювальне (реабілітаційне) лікування - близько 13 500 осіб.
Негативні наслідки псевдоекономії:
- ріст захворюваності серед населення;
- збільшення витрат Фонду на одужання та повернення до праці застрахованих осіб;
- призупинення діяльності одних (43) та ліквідація інших (12) санаторних закладів, що призвело до скорочення робочих місць та безробіття серед висококваліфікованих медичних працівників (1 000).
Перелік можна продовжувати, бо негативних наслідків - безліч. І якщо сьогодні політики прикриваються економічною кризою, АТО, реформами, то чим вони будуть прикриватися завтра, адже щоб побачити світле майбутнє потрібно добре осявати сьогодення. Досягти процвітання у майбутньому можливо лише розвиваючи та вдосконалюючи сьогодення.
Та й чи допустить трудовий люд таке знущання над собою? Навряд чи. Адже 7 мільйонів членів профспілок та 15 мільйонів застрахованих осіб - ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЬ!