Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
20.10.2017 11:39

Законопроект №7142 - крок до реальних реформ!

Президент Украинской бизнес-ассоциации

Сьогодні тіньова економіка є чи найболючішою темою в країні. «Сірі» схеми створюють чи не найбільші проблеми для компаній, що ведуть чесний бізнес. Вони од початку ставлять конкурентів в нерівні економічні умови, роблять нерентабельними модернізацію виробн

Сьогодні тіньова економіка є чи найболючішою темою в країні. «Сірі» схеми створюють чи не найбільші проблеми для компаній, що ведуть чесний бізнес. Вони од початку ставлять конкурентів в нерівні економічні умови, роблять нерентабельними модернізацію виробництва та інновації, знижують інвестиційну привабливість України.

Від недобросовісного бізнесу, який працює в тіні, бюджет не отримує податків, та потерпають усі громадяни. За даними Міністерства економічного розвитку та торгівлі розмір тіньової економіки склав у 2016 році щонайменше 35% (!) від офіційного ВВП.

Зараз цей відсоток намагаються знизити. Група народних депутатів на чолі з Миколою Фроловим зареєстрували 27 вересня у Верховній Раді законопроект №7142 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг".

Зміни, які закладені в законопроекті, мають зменшити тіньовий сектора економіки.

Головна ціль – «рій» псевдо-ФОПів, які зараз тримає довкола себе більшість великих торгівельних компаній. Рітейлери з багатомільйонним обігом зловживають спрощеною системою оподаткування, коли кожен відділ кожного магазину працює через окремого ФОПа. Через фіктивних фізосіб-підприємців, які торгують без касових апаратів та документів на товар, реалізується значна частина сірого імпорту.

Що треба чітко розуміти? Законопроект №7142 не передбачає ані відміни системи спрощеного оподаткування, ані посилення податкового тиску на підприємців, які користуються цією системою. Його автори пропонують лише простий та зрозумілий метод протидії тіньовим схемам.

Треба ввести касові апарати для торгівлі побутовою технікою, медикаментами, та підакцизними товарами. Також касовий апарат треба буде встановлювати в торгівельних приміщеннях – площею більше 150 кв.м., якщо це окремий магазин, та площею більше 100 кв.м., якщо це магазин в торговому центрі.

Введення касових апаратів відбудеться разом з обліком придбаних товарів, який буде вестись за спрощеною системою. Податкова буде перевіряти ці документи з суттєвими обмеженнями, у порівнянні з фірмами на загальній системі оподаткування – щоб зменшити ризик корупції.

Також облік допоможе відстежити постачальників для захисту прав споживачів та мінімізації «сірого» імпорту. На чеках будуть друкувати фіскальну печатку у вигляді QR-коду розміром не менш 20х20 мм, для унеможливлення підроблень.

Яких підприємців з галузі торгівлі цей законопроект жодним чином не зачепить? Фаст-фуд, стріт-фуд, ринки, невеличкі кіоски та МАФи.

Сьогодні в Україні вже давно назріли передумови для проведення масштабних змін. На сьогодні ми маємо всі необхідні важелі для того, щоб нарешті здійснити економічний прорив та вивести нашу державу на цивілізований шлях розвитку. Суспільство очікує на проведення системних реформ та вимагає якнайскоріших дій керівництва країни!

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]