UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
17.10.2022 18:11

Рамштайн VS Дрони-шахеди: як закрити українське небо

Управляющий партнер Национальной антикризисной группы

Сьогодні після чергової хвилі обстрілів українських міст дронами-шахедами та ракетами питання закриття українського неба постало ще більш гостро. І відповідь, здається, на нього знайдено.

Сьогодні після чергової хвилі обстрілів українських міст дронами-шахедами та ракетами питання закриття українського неба постало ще більш гостро. І відповідь, здається, на нього знайдено.

Нашими західними партнерами затверджене рішення про розгортання інтегрованої системи ППО/ПРО для захисту України від російських атак. Вже не ведеться дискусія щодо потрібності чи непотрібності цієї систем для України. Це вже просто питання часу. І судячи із заяв американської сторони – це пріоритетна задача, яку наші партнери будуть вирішувати якнайшвидше.

Символічною крапкою в дискусії щодо необхідності побудови інтегрованої системи повітряного захисту нашої України поставила росія, здійснивши масовий брутальний обстріл цивільної інфраструктури українських міст у минулий понеділок і повторивши його сьогодні. Але, підкреслю, це не стало аргументом для початку розмов, а лише додатковим аргументом пришвидшити процес розгортання системи.

Наше Міністерство оборони ще від початку широкомасштабної агресії росії наполягало на необхідності посилення українського ППО для протидії ракетним обстрілам рашистів. Але вже у серпні українськими військовими фахівцями були опрацьовані всі технічні моменти в побудові інтегрованої системи ППО/ПРО для України.

І на крайньому засіданні Рамштайну очільником Пентагону генералом Остіном та головою обʼєднаного комітету начальників штабів США генералом Міллі було чітко озвучено, що партнери починають постачання необхідних систем та компонентів для розгортання комплексної протиповітряної оборони нашої країни.

Складність задачі полягає в тому, що в жодній країні світу не знайдеться зайвих комплексів ППО/ПРО одного типу, щоб забезпечити захист території України. Йде активна робота у побудові новаторської системи, яка зможе інтегрувати різни типу засобів ППО та ПРО для ефективного захисту українського неба.

Українці вже від початку війни проявили надзвичайну ефективність та новаторство у застосуванні західних зразків зброї. Що самі виробники зброї дивуються майстерності ЗСУ у використанні зброї.

Вже на бойове чергування на півдні України поставлена німецька ППО IRIS-T. До кінця жовтня ми очікуємо постачання перших двох установок від США ППО NASAMS. Іспанське міністерство оборони вже заявило про постачання ППО HAWK. Французи також заявили про поставки систем ППО, зокрема, CROTALE, а також Україна очікує поставки комплексів SAMP-T.

По всій номенклатурі необхідних комплексів для побудови інтегрованої системи ППО/ПРО Міністерство оборони України вже більше двох місяців тому надіслало індивідуальні запити кожній країні. І зараз ці запити почали задовільняти.  До України розпочалися реальні поставки.

Ще хочу звернути увагу на подію, яку, думаю, варто розглядати разом з нашою побудовою системи ППО. Це нещодавнє рішення міністрів оборони 14 країн НАТО та Фінляндії про створення єдиної системи протиповітряної оборони для Європи. І до цієї угоди можуть приєднуватися інші країни. І мені здається, що Україна стане учасником цього проекту.

Нова українська ППО/ПРО дозволить захистити не лише територію України, а й стати ключовою у захисті європейського континенту.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]