UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.05.2018 12:33

"Детінізація" ринку книг - найважливіше завдання інформаційної війни

Управляющий партнер Национальной антикризисной группы

Інформаційна безпека для України важлива - і це аксіома. Тим більше сьогодні, коли ми ведемо гібридну війну з російським агресором.

Інформаційна безпека для України важлива — і це аксіома. Тим більше сьогодні, коли ми ведемо гібридну війну з російським агресором.

Але якщо літературу, що надходить через легальні канали, можна відстежити, вичитати та інше, то ту, яка надходить через різні контрабандні потоки з РФ або контрафактно друкується в Україні за російськими лекалами, складніше. І тут повинні бути жорсткі заходи і відповідно жорстке покарання за поширення і ввезення.

Що хоче зробити Держкомтелерадіо: повністю заборонити російську книговидавничу продукцію. І мотивація на перший погляд зрозуміла, але якщо подивитися уважно, то легально в Україну потрапляє тільки 15% російської книжкової продукції. Решта 85% — контрабас і контрафакт. Легальна продукція проходить повне рецензування та ліцензування Держкомтелерадіо — антиукраїнське там не пройде, що ж йде в контрабанді — тільки дідько знає ... 

У такій ситуації може давайте почнемо відокремлювати «мухи від котлет» і займемося реальними справами. Налагодити роботу легального контрольованого книжкового ринку і підтримувати його, а контрафактну та контрабандну продукцію викорінити на корені.

У цьому питанні є ще економічна складова. Є література наукового характеру, художня, дитяча та інша, яка не несе ніякого агресивного навантаження. Тут потрібно все контролювати до дрібниць. 

Не варто рубати шашкою все, що комусь привиділося, адже заборона книг — це не тільки безпека, але і податкові втрати. Заборона літератури, яка ввозиться легально, тільки на руку контрабандистам і російським видавництвам, які зроблять финт і заборонять українські книги на своєму ринку. Ми отримаємо «бумеранг» набагато більшої сили удару. А нелегальний книжковий ринок отримає нові ніші і нові можливості. Адже не будемо забувати, контрабанда в Україні — це «Ахіллесова п'ята» і по справжньому з нею ніхто не бореться. 

У підсумку: видавництва змушені будуть скорочувати співробітників, а це мінус робочі місця, бюджет втратить гроші від податків видавничих будинків. Адже ми експортуємо в Росію книг в п'ять разів більше, ніж вони імпортують нам. Та й книжкові магазини не отримають потрібної виручки. І якщо книжкові торгові точки будуть закриватися через нерентабельність — то хто від цього виграє? 

Безумовно, ми повинні розвивати вітчизняне книгодрукування і цікавитися попитом, щоб література купувалася, а не залежувалася на полицях. І тут слід приділити увагу захисту і підтримці українського видавця.

Слід налагодити легальний ринок, перекрити всі можливості надходження на територію України контрабандної і контрафактної продукції антиукраїнського характеру і з Росії, і з непідконтрольних територій України, ліквідувати нелегальні точки торгівлі книгами.

Не будемо забувати і про Інтернет, через який наших громадян зомбують різними агресивно-пропагандистськими антиукраїнськими настроями. Тут вихід один — блокувати сайти, які несуть загрозу інформаційній безпеці.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]