Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
17.10.2019 16:42

Відкликати чи залишити в спокої законопроект про підвищення податків?

Політолог міжнародник

Без спільної стратегічного бачення, а саме влади та бізнесу, країна буде програвати на світовому ринку товарів.

Подейкують, що АрселорМіттал Кривий Ріг виводить дивіденди з країни. А все через те, що є невизначеність щодо законопроектів №1210 і №1210-1, якими було передбачено підвищення податків для гірничо-добувних підприємств України. 

Така політика однозначно підвищить ціни на кінцевий продукт і вітчизняні виробники втратять ринок збуду продукції в Китаї, наше місце займуть росіяни. 

Було б логічно відкликати законопроект та допрацювати його. 

Автор законопроекту Данило Гетьманцев уже публічно визнав, що законопроект написаний неякісно і повинен бути змінений на 50-70%. Експертне середовище в цьому плані теж наголосило, що у нинішньому вигляді його приймати аж ніяк не можна.

Окрім цього Прем'єр-Міністр Олексій Гончарук теж побачив, що турборежим одностороннього підвищення податків не продуктивна практика, і пообіцяв, що Кабмін не планує підвищувати податки і навантажувати бізнес додатковими виплатами. За його словами, шлях підвищення податкових платежів є неправильним. 

Підвищувати податки для підприємств продукція яких йде на експорт є небезпечною, Сам гірничо-видобуваний комплекс приносить майже 30% надходжень у валюті. З підвищенням податків цифра наповнень державного бюджету буде меншою. А це в свою чергу тиснутиме на гривні і в обмінниках вона буде падати. 

Україна в списку країн що розвиваються, тому, щоб розвинути цей тренд потрібно спрощувати бюрократичний тиск на бізнес та спрощувати або зменшувати податкові навантаження тому що зараз національний бізнес конкурує на світовому ринку та відвойовує нові. 

Для якісного законопроекту мають бути проведені розрахунки підкріплені міжнародною експертизою. Згодом можна виносити новий законопроект на обговорення робочої групи.

Тому цілком логічно, що уряд, депутати, мають переосмислити підхід до оподаткування бізнесу, особливо законопроектів №1210 і №1210-1. Експерти зазначають, що законопроекти можуть зупинити всі інвестиції в Кривому Розі.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net