Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
19.08.2019 18:23

Багато піару, мало справ. Чому не вдалась судова реформа?

Політолог міжнародник

Судова реформа давно стала цікавою для ЗМІ через свою неоднозначність та надмірну залежність від колишніх господарів Банкової.

Окружний київський суд давно став цікавий своєю увагою ЗМІ і все це є відображенням та реакцією на реформу судової системи загалом, яка була пріоритетом попередньої влади. Судова реформа була також суспільною вимогою та інвесторів. 

Саме вони є головними стейкхолдерами, оскільки заангажовані суди є ланкою корупції. Ну представте собі, якщо ви не можете захистити свої чесні права в суді, тоді про яку правову державу ми можемо вести мову? 

Колишньої влади не буває. Вона може зберегти свій вплив і далі на ситуацію в країні і це при новому президенту та уряду. Якщо говорити мірками реалій, то команада Порошенка має вплив на судову систему, і це очевидно. Простою мовою з самого початку судової реформи, Банкова всіляко впливала на процес становлення атестаційних комісій суддів, могла впливати на Вищою Радою Правосуддя. 

Очевидно, що в розвинених демократіях такі речі абсолютном неможливі. Вплив офісу президента чи чиновнивків уряду унеможливлює їх інституційна розділеність та чіткі правила гри. Іншими словами в законі прописано хто за що відповідає. В нас навпаки, було сформовано залежність вищих судових інституцій від команд з Банкової. 

Та й відомство Горбатюка, щодо розслідування розстрілу мітингувальників на майдані під час революції Гідності є теж наслідком впливу єдиного центру на судову систему.

Вища Кваліфікаційна Комісія Судді в певній мірі може бути підконтрольна Порошенку оскільки там є чиновники, які були призначені колишнім президентом. ВККС – це ключовий орган у судовій сфері і через нього колишній президент може продовжувати контролювати суди, для забезпечення своєї безпеки. Хоча вже зараз відомо про щонайменше 17 справ в ДБР. 

В цьому хаосі маємо багато так званих процесів з елементами маніпуляцій. І "справа Вовка" є наслідком а не причиною провалу судової реформи. До прикладу в справі суддів Окружного адмінсуду за статтями, які висунуті в обвинуваченні, не було жодного судового рішення, а за допомогою Вищою Радою Правосуддя з суддями намагаються звести рахунки, кажуть експерти. Доводити вину слід в рамках кримінальної справи, де закон має розтавити все на місця. Якщо суддя порушив закон – він має відповідати по закону, крапка. 

Проте ми маємо багато піару, за яким ховається суть справи. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net