Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
20.07.2019 09:01

Як швидко "постаріють" "молоді обличчя" в новому парламенті?

Політолог міжнародник

В переддень виборів молоде покоління депутатів вже нового скликання має скласти тест на зрілість.

В переддень виборів молоде покоління депутатів вже нового скликання має скласти тест на зрілість, радше свідомість того, хто такий депутат з професійної точки зору. Неусвідомлення цього призведе до того, що молоді депутати швидко постаріють.

Остання каденція Верховної Ради України запамяталась низькою оцінкою громадян. Довіра до головного законотворчої інституції країни ледь досягала 5%. І це не може не лякати. Власне відповідь громадян не забарилась і на президентських виборах ми її побачили. Цей сам рімейк буде й на парламентських виборах, а саме голос за нові обличчя як протест проти старих еліт, які себе не оправдали. 

Однак, щоб нове скликання не було провальним теж, слід зафіксувати фундаментальні речі, щоб ми нарешті перейшли до якісного парламентаризму.

Влада - це сервісна функція, яка здійснюється менеджерами, яких громадяни наймають на роботу під час виборів. По великому рахунку вік менеджерів не грає ролі, однак ціниться компетентність. А вона в парламенті є наступною: формування груп депутатів, які б збирали суспільні запити, і відповіддю на ці запити мають стати законопроекти, які б вирішували проблеми громад і країни загалом. 

Здатність формувати ефективну команду для написання законів з розумінням проблем різних суспільних груп, в різних регіонах країни - є базою якісного служіння у Верховній Раді. Так, саме служіння, іншого для політика не дано, про це, до речі, писали ще від Арістотеля до сучасних мислителів філософії політики.

Якісний парламентаризм, а не парламент, є запорукою швидких реформ та розвитку для суспільного блага будь-якої країни. І для себе цей рецепт ми маємо віднайти самі, а не очікувати або позичати старі ідеї. Залишається лише дотримуватись правил та включати комптетентність у всіх галузях законотворчості.

Суспільство в свою чергу повинно нарощувати хвилю інтелектуального спротиву, бо тільки так воно стане мудрішим, освідченнями та шляхетним від політичних еліт, які не розуміють чому політика є служіння не олгархам чи спонсорам, але суспільству. Звісно «молодим обличчям» спочатку слід перестати наслідувати старі еліти, але не виключати позитивного досвіду, який був напрацьований роками. 

Можна мати парламент, але не мати «паралментаризму», як культури підготовки якісних законів не для статистики, але для суспільного блага. Саме синергія громадянської думки, як критичної альтернативи до діючих еліт, готовність «нових-молодих еліт» до діалогу та розуміння чіткої цілі куди рухається країна, допоможуть створити прорив для країни.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net