Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.

Наступна стаття - це не чергові роздуми стосовно існуючих боргів за комунальні послуги попередніх власників нерухомості. Наступна стаття - це індивідуальна консультація для ПКПП "ТЕПЛОКОМУНСЕРВІС". Оскільки дане підприємство успішно діє в окремому, особис

Наступна стаття - це не чергові роздуми стосовно існуючих боргів за комунальні послуги попередніх власників нерухомості.

Наступна стаття - це індивідуальна консультація для ПКПП "ТЕПЛОКОМУНСЕРВІС". Оскільки дане підприємство успішно діє в окремому, особисто ним вигаданому правовому полі. 

І так, шановний керівник юридичного відділу ПКПП "ТЕПЛОКОМУНСЕРВІС", безкоштовно, абсолютно на добровільних засадах, надаю консультацію.


Діючим законодавством не передбачено обов'язку покупця квартири сплачувати борги попередніх власників (наймачів) квартири за отримані ними раніше житлово-комунальні послуги, якщо це прямо не оговорено в договорі купівлі-продажу.

Тобто, необхідність особистого погашення боргів за комунальні послуги попереднього власника існувала б лише у випадку, якби в договорі купівлі-продажу самого житла існувала умова про перехід обов’язку погашення боргів до покупця.

Така умова в згаданому договорі відсутня. І Ви це знаєте. Проте..


Для більш детального вивчення ситуації, прошу Вас виділити п’ять хвилин часу для ознайомлення з наступними правовими нормами:

1.       ст. 11 Цивільного кодексу України - цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, в тому чи визначила що цивільні права та обов'язки виникають на підставі договорів та інших правочинів.

2.       ч.1 ст.901 Цивільного кодексу України - за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

3.       ст.1 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» - споживачем є фізична або юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.

4.       ст.16 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» - порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.

5.       ст. 32 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» - плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

6.       ст.8 Правил надання послуг з централізованого опалення - постачання холодної та гарячої води і водовідведення: Послуги  надаються споживачеві  згідно  з договором,  що оформляється на основі типового договору  про  надання  послуг  з централізованого  опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

7.      п. 15 ст. 8 Правил надання послуг з централізованого опалення - постачання холодної та гарячої води і водовідведення: виконавець зобов’язаний звільняти  від  плати  за  послуги у разі їх ненадання. 

Також додаю посилання рішення Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/31195478


І ще:

Фразеологізм «заборгованість по квартирі» (двічі зустрічається у Вашому листі-відповіді) - некоректний та не містить нормативного підґрунтя, оскільки борги не у квартири, а у конкретної особи. А застосування таких модальних слів як «звісно» та «очевидно» в тому контексті, в якому вони були викладені є свідченням, перепрошую, непрофесіоналізму. ІМХО.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]