UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.03.2013 10:21

Цікаві моменти в нецікавому процесі затвердження тарифів

В юридичній практиці казус звична справа. І всі вже мали б звикнути. Проте деколи так і хочеться запитати в певних представників контролюючих органів: а чи в одній країні ми живемо?

В мережі Інтернет до відома громадян було доведено таку інформацію: « Прокурорами проведено перевірки додержання органами місцевого самоврядування законодавства при затвердженні тарифів на житлово-комунальні послуги та укладанні договорів із суб'єктами господарювання про надання таких послуг. Непоодинокі факти порушень закону, зокрема розкрадання бюджетних коштів, незаконного встановлення тарифів встановлено як у діяльності центральних органів державної влади, так і на місцевому рівні. Зокрема органи місцевого самоврядування затверджували тарифи на житлово-комунальні послуги без розрахунків економічного обґрунтування витрат на їх вироблення та подачу користувачам, без висновків державних органів з контролю за цінами… .»?

Що б не втомлювати читача, я навела посилання лише на один сайт (перший, що попався на очі). Аналогічних статей з різним строком давності опублікування можна знайти декілька.

Необхідність отримання висновку державних органів з контролю за цінами – для мене питання актуальне. Тому наступним кроком було вивчення судової практики. І ось, що я бачу: постанова Вищого адміністративного суду України?:

«……Відповідно п. 41   Постанови Кабінету Міністрів України № 297 від 27.02.2007 року   висновок щодо розрахунків економічно обґрунтованих планованих витрат, пов'язаних з наданням   комунальних послуг та послуг з вивезення побутових відходів, надається Державною інспекцією з контролю за цінами або її територіальними органами в порядку, встановленому Мінекономіки.

За  ст.13 Закону України  “Про житлово-комунальні послуги”  до комунальних послуг відносяться, зокрема, надання житлово-комунальних послуг, до яких входять водопостачання, водовідведення та вивезення побутових відходів.

Відповідно до п.п.2,3  ст. 31 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”  виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг і подають їх на затвердження органам місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Органи місцевого самоврядування затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Відповідно до п. 2 ч.1  ст. 28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” , діючої на час спірних правовідносин, до відання органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, а саме, встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.

Виходячи з наведеного органи місцевого самоврядування відповідно чинного законодавства встановили тарифи на надання комунальних послуг, які підлягають до обов’язкового виконання на відповідній території. Таким чином, позивач, надаючи спірні послуги за тарифами, встановленими органами місцевого самоврядування, не допускав порушення державної дисципліни цін.

Посилання відповідача на застосування позивачем нових тарифів без отримання висновків органів Державної інспекції з контролю за цінами безпідставні, оскільки тарифи затверджувалися рішеннями орган ів місцевого самоврядування, як передбачалося законодавчими нормами, які не оскаржувалися не скасовувалися та набули законної сили і підлягали до обов’язкового виконання позивачем .».

Що цікаво, два наведених факти відбулись в один і той самий проміжок часу.

Користуючись нагодою, запрошую до дискусії.

 

?  Адреса джерела: http://stop-corruption.com/news/2011/10/24/13488

?  Постанова Вищого адміністративного суду України від 07.07.2011 р. № К/9991/22198/11

Теги: тарифи
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]