Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.03.2013 10:21

Цікаві моменти в нецікавому процесі затвердження тарифів

В юридичній практиці казус звична справа. І всі вже мали б звикнути. Проте деколи так і хочеться запитати в певних представників контролюючих органів: а чи в одній країні ми живемо?

В мережі Інтернет до відома громадян було доведено такуінформацію: « Прокурорами проведено перевірки додержання органамимісцевого самоврядування законодавства при затвердженні тарифів нажитлово-комунальні послуги та укладанні договорів із суб'єктами господарюванняпро надання таких послуг. Непоодинокі факти порушеньзакону, зокрема розкрадання бюджетних коштів, незаконного встановлення тарифіввстановлено як у діяльності центральних органів державної влади, так і намісцевому рівні. Зокрема органи місцевогосамоврядування затверджували тарифи на житлово-комунальні послуги безрозрахунків економічного обґрунтування витрат на їх вироблення та подачукористувачам, без висновків державнихорганів з контролю за цінами… .»?

Що б не втомлювати читача, я навела посилання лише наодин сайт (перший, що попався на очі). Аналогічних статей з різним строком давностіопублікування можна знайти декілька.

Необхідність отримання висновку державних органів зконтролю за цінами – для мене питанняактуальне. Тому наступним кроком було вивчення судової практики. І ось, що ябачу: постанова Вищого адміністративного суду України?:

«……Відповідно п. 41   Постанови Кабінету Міністрів України № 297 від 27.02.2007року   висновок щодо розрахунків економічно обґрунтованихпланованих витрат, пов'язаних з наданням   комунальних послуг та послуг з вивезення побутових відходів, надаєтьсяДержавною інспекцією з контролю за цінами або її територіальними органами впорядку, встановленому Мінекономіки.

За  ст.13 ЗаконуУкраїни  “Прожитлово-комунальні послуги”  до комунальних послуг відносяться, зокрема,надання житлово-комунальних послуг, до яких входять водопостачання,водовідведення та вивезення побутових відходів.

Відповідно доп.п.2,3  ст. 31 ЗаконуУкраїни “Про житлово-комунальні послуги”  виконавці/виробники здійснюютьрозрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послугі подають їх на затвердження органам місцевого самоврядування в установленомузаконодавством порядку. Органи місцевого самоврядування затверджуютьціни/тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованихвитрат на їх виробництво.

Відповідно до п.2 ч.1  ст. 28 ЗаконуУкраїни “Про місцеве самоврядування в Україні” , діючої на часспірних правовідносин, до відання органів сільських, селищних, міських радналежать власні (самоврядні) повноваження, а саме, встановлення в порядку імежах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних,транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціямикомунальної власності відповідної територіальної громади; погодження вустановленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями,які не належать до комунальної власності.

Виходячи з наведеного органи місцевогосамоврядування відповідно чинного законодавства встановили тарифи на наданнякомунальних послуг, які підлягають до обов’язкового виконання на відповідній території. Такимчином, позивач, надаючи спірні послуги за тарифами, встановленими органамимісцевого самоврядування, не допускав порушення державної дисципліницін.

Посилання відповідача на застосування позивачемнових тарифів без отримання висновків органів Державної інспекції зконтролю за цінами безпідставні, оскільки тарифи затверджувалися рішеннями орган ів місцевогосамоврядування, як передбачалося законодавчими нормами, які не оскаржувалися нескасовувалися та набули законної сили і підлягали до обов’язкового виконанняпозивачем .».

Що цікаво, два наведених факти відбулись в один і тойсамий проміжок часу.

Користуючись нагодою, запрошую до дискусії.

 

?  Адреса джерела: http://stop-corruption.com/news/2011/10/24/13488

?  Постанова Вищогоадміністративного суду України від 07.07.2011 р. № К/9991/22198/11

Теги: тарифи
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net