Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
12.06.2017 11:06

Неповне закриття виконавчого провадження у справах

Неповне закриття виконавчого провадження державним виконавцем у справі про зняття арешту з майна. Що це може означати?

Неповне закриття виконавчого провадження державним виконавцем у справі про зняття арешту з майна. Що це може означати?

        Доситьчасті випадки накладання арешту на майно причини чого  можуть бути різні: кредити, заборгованості,невиплата аліментів та інше.  Згіднорішення суду справа передається до виконавчої служби, де державний виконавець по всій процедурі розпочинаєвиконавче провадження відповідно до особи боржника. Але, можна зустріти таківипадки коли виконавче провадження розпочате по процедурі, але чи закінчується такевиконавче провадження також по процедурі згідно закону – це уже інше питання.
      Отже,  розглянемо такий випадок коли виконавчепровадження закінчено, видана постанова про його закриття, справу повернуто досуду у зв'язку з виконанням боржником усіх зобов'язань та сам колишній боржникмаючи документи на руках про те що арешт з його майна знято згідно отриманоїним постанови у виконавчій службі упевнений що справу закрито. Але черезтри роки, через п’ять  або під часпланування продати майно тощо виявляється що на дане майно й досі накладено арешт. Власник розгублений не можезрозуміти як це може бути коли всі документи підтверджують наступне  і зобов’язаннябули виконані у повному обсязі. 
     Уданому випадку потрібно пам'ятати наступне, що найголовніше – це   відомості про боржника повинні бути виключені  з Єдиного реєстру боржників. Згідно ч. 1 та 2 ст. 40 Закону України «Про виконавчепровадження» у разі закінчення виконавчого провадження -це повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти)боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєструборжників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконаннярішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв’язку із закінченнямвиконавчого провадження. Про зняття арешту з майна (коштів) виконавець зазначаєу постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчогодокумента, яка в день її винесення надсилається органу, установі, посадовійособі, яким була надіслана для виконання постанова про накладення арешту намайно (кошти) боржника, а у випадках, передбачених законом, вчиняє дії щодо реєстрації припиненняобтяження такого майна.
        Але на жаль існують випадки коли постанову про закінчення виконавчого провадження було видано, а дані про зняття арешту з такого майнане були внесені до Реєстру нерухомого майна.
       Коли особа, яка виявила дане порушення щодосебе звертається до виконавчої служби через три роки і більше, аби врегулюватидане питання. Там можуть повідомити що так справа була, але документів уженемає, щоб підтвердити цей факт так як пройшов термін їх зберігання і тому їхбуло знищено. Тому все що залишається громадянину це знову звертатися до суду зпозовною заявою до виконавчої служби з проханням  внести данідо Реєстру нерухомого майна про зняття арешту з майна цієї особи.
     Документи, які можуть знадобитися призверненні до суду - це копія постанови про закінчення виконавчого провадження,копія довідки про відсутність кредитної заборгованості чи іншої заборгованості, копія відомості з Єдиного реєструзаборон відчуження об’єктів нерухомого майна, де дійсно зазначено що дане  майно знаходиться в арешті, копії документівщо підтверджують право власності на арештоване майно.  
     Згідно ч. 5 ст. 13 Закону України «Провиконавче провадження»    за порушеннястроків прийняття рішень та вчинення виконавчих дій виконавці несутьвідповідальність в порядку, встановленому законом.
      Отже, будьте пильні та перевіряйте чи дійснобуло знято  арешт  змайна аби не виникло проблем у майбутньому. 
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net