блоги

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
04.10.2018 19:10

Мовна тиранія: топ-5 ганебних принижень

Юрій Шеляженко Редактор газети «Правдошукач»

Прийнятий у першому читанні законопроект № 5670-д лякає великими штрафами за приниження української мови. Але ніщо не принизить нашу мову більше, ніж сам цей недолугий законопроект.

Прийнятий в першому читанні законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д від 09.06.2017 р. лякає великими штрафами за приниження української мови. Але ніщо не принизить українську мову більше, ніж сам цей недолугий законопроект.

1) Закон про мовну тиранію принижує українську мову, виходячи з того, що нею спілкуватимуться тільки під загрозою великого штрафу (з/п 5670-д, перехідні положення).

2) Закон про мовну тиранію принижує здоровий глузд, ставлячи знак рівності між толеруванням багатомовності та насильницьким переворотом (з/п 5670-д, ч. 7 ст. 1).

3) Закон про мовну тиранію принижує права людини, позбавляючи людину свободи вираження поглядів у виборі мови спілкування в суспільстві (з/п 5670-д, ч. 1 ст. 2).

4) Закон про мовну тиранію принижує кожного читача, запроваджуючи цензуру книжок (з/п 5670-д, ч. 2 ст. 22).

5) Закон про мовну тиранію принижує все суспільство, оскільки замість того, щоб слухати один одного і домовлятися жити разом в мирі та добробуті, ми змушені будемо виправдовуватися перед чиновниками та їхніми кишеньковими бандами крикунів та погромників за кожне слово, сказане чи написане не під диктовку (з/п 5670-д, ч. 9 ст. 1), причому ми ще й будемо змушені купляти у чиновника сертифікат про володіння мовою (ч. 1 ст. 46) - папірець, завідомо брехливий в умовах мовної тиранії, коли в законі чорним по білому сказано, що стандарти мовлення диктує і мовою володіє не суспільство, а виключно купка узурпаторів-апаратчиків мовної тиранії (з/п 5670-д, розділи VІІ, VІІІ).

Геть мовну тиранію!

P.S. Наша Коаліція за особисту автономію вже підняла на рівні ООН проблему позбавлення українців свободи вибору мови спілкування в суспільстві у доповіді "Україна: проблеми із реалізацією Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права".

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.