Гранти ЄС,як бізнес-проекти чи для розвитку громадянського суспільства
Непрозорість щодо виділення грантів, вибірковість щодо визначення грантоотримувачів, закритість їх бюджетів і породжує домисли та зневіру до такої реалізації політики ЄС по розбудові громадянського суспільства в Україні.
Усі мають зрозуміти, що громадські організації - це основа розбудови громадянськогосуспільства і процеси, що проходят в Україні мають мати їх підтримку, а заходи,що проводяться в України, мають проводитися через осередки громадянськогосуспільства, їх громадські Платформи.
Залучення широкої громадскості до євроінтеграційних процесів є запорукоюуспішних реформ в Україні. І це добрерозумують в Комітеті ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійногозабезпечення, де на одному з круглих столів були прийняті рекомендації доПарламенту щодо внесення змін до законодавства по долученню до соціальногодіалогу представників громадських об’єднань, що можна тільки вітати.
Якщо ж говорити про діяльність Представництва ЄС в Україні щодо стимулюваннярозбудови громадянського суспільства, то вона, як нам здається, будується неправильно,не через громадські інституції, а організовується через органи влади, назібрання яких запрошуються не завжди спроможні, громадські організації. Хід реалізаціїйого проекту "Будуємо Європу в Україні" тому підтвердження. Хотілось би, аби такідії європейські посадовці більше проводили через реальні громадські Платформи,як то через Національну платформу громадянського суспільства "Збудуймо Європу вУкраїні", яка вже три роки діє в Україні, чи через потужні громадські організації, яких вдосталь, як в центрі, так і врегіонах.
А поки що ми маємо те що маємо. Кошти виділяються, а необхідного ефекту вони неприносять. Адже ці кошти просто проїдаються, нецільово витрачаються, частопросто розкрадаються пристосуванцями.
Кошти на проект Громадська синергія, отримані як кошти, що маютьнаправлятися на діяльність двух громадських Платформ - УС ПГС та УНП СхП, іотримані вони, як здається, за рахунок того, що ці Плаформи створені. Якпоказує практика, виділені кошти, здебільшого, пішли на проекти, як штатнихгрантоїдів, так і самого фонду "Відродження", який за рахунок цих коштів підвищивсвою активність останнім часом. За гроші ЄС кормляться здебільшого мало відомів Україні громадьскі організації, що викликає справедливі нарікання громадськоїспільноти. Але ні УС ПГС, ні УНП СхП не мають ричагів впливу на ці кошти, абипроконтролювати їх доцільне витрачання, а штучно створене тіньове керівництво,так званої Громадської синергії, саме стало вирішувати куди, кому і яквитрачати ці кошти, що є несправедливим.
А все від того, як здається українцям, кошти ЄС просто відмиваються,оскільки прогресу в розвитку повноцінного громадянського суспільства невідбувається. Кошти, як правило осідають в Києві, а до регіонів не доходять. Абез розвитку регіональних громадських осередків повноцінного громадянського суспільства пнепобудувати. Гадаємо, що про це, мають знати і в Бросселі, і в Представництві ЄСв Україні.
В регіонах люди занепокоєні фактом витрачання таких коштів, і одним з такихпроектів і є Громадська синергія. Якщо почитати проект, під який було виданокошти ЄС і проаналізувати реальність її дій, то виникає багато питань щодосправедливості та доцільності витрачання цих коштів.
Нещодавно проведена Асамблея Національної платформи громадянськогосуспільства "Збудуймо Європу в Україні", зажадала знати правду про використаннякоштів ЄС, зокрема, виділених на проект Громадська синергія, а також отримати інформаціющодо ефективності використання інших грантових надходжень в Україну.
Оскільки у суспільства є певна недовіра до грантових витрачань, є потреба надати суспільству повну інформацію щодо таких грантових надходжень в Україну,назвати їх отримувачів, як реально ними використовувалися ці кошти в 2015-2017 р.р., тощо.
Але для початку УС ПГС має розібратися з отриманням та витрачанням коштівпо проекту Громадська синергія, оскільки є багато обгрунтованих причин аби цезробити. Питання щодо надання такої інформації вже піднімалося, але, а ні фонд "Відродження", а ні представники, так званої Громадської синергії, а ні сама УСПГС, так і не спромоглися якось проінформувати про це громадскість.Непрозорість щодо виділення грантів, вибірковість щодо визначення грантоотримувачів, закритість їх бюджетів і породжує домисли та зневіру до такої реалізації політики ЄС по наданню фінансової підтримки в розбудові громадянського суспільства в Україні.
Видається, якщо там все так добре, то чому від нас скривається як, якимчином, за якими критеріми чи досягненнями надавалися багатотисячні гранти, як витрачаютьсясамим фондом "Відродження" отримані від ЄС кошти. Якщо такі гранти отримують з року в рік,здебільшого, одні і ті ж організації, то такі питання є більш ніж справедливими.
Громадскість має отримати на поставлені питання чіткі відповіді, як відфонду "Відродження", так і від Представництва ЄС в Україні. А оскільки Україна чітко йде в європейському напрямку, то гадаємо, що і Європейськийсоціально-економічний комітет в Брюсселі, не залишиться осторонь цього питання.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386