Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
08.12.2019 15:47

То що ж означає "Нормандська зустріч"?

Політолог

Від "зради" до "перемоги".

Загалом, ідея того, що суспільство має контролювати владу і висловлювати свою позицію для влади, мені особисто близька і зрозуміла, тому я вважаю, що бажання донести точку зору щодо переговорів у «Нормандському форматі» у вигляді мітингу – це цілком нормальний інструмент «зворотного зв’язку».

Водночас, зрозуміти, що конкретно у цій ситуації хочуть сказати «вожді» протесту - не так просто. У них викликає запитання сам формат переговорів? А коли його започатковував П. Порошенко, то запитань, очевидно, не було?

Мені абсолютно очевидно, що сам «Нормандський формат» зараз потрібен у першу чергу самій Україні. Чому? Тому що на даний момент міжнародна кон’юнктура складається для нашої країни не дуже добре. Ми пригадуємо як Росії вдалося не так давно повернути делегацію до ПАРЄ, або як вона успішно просунула питання «Північного потоку». Ситуація в світі вже далеко не така, як ще 2014 року. Росія впевнено рухалася до того, аби поступово домагатися зняття санкцій у односторонньому порядку.

При цьому, зустрічі у Нормандському форматі не відбувалися кілька років, і їх саботувала саме Росія, яка хотіла нав’язати зовсім інші формати переговорів з «Заходом» та Україною. Зокрема, вона хотіла вирішувати питання України без самої України, а нашій державі – залишити переговори із «маріонетковими республіками» окупованого Донбасу. Для цього вона прагнула довести «недоговороздатність» України, яка би дозволила «західним партнерам» просто вмити руки.

Зрозуміло, що основні задачі самої України у цій ситуації полягали в тому, щоб не допустити реалізації цього сценарію, і, схоже, подібний ризик на даний момент вдалося усунути. Для цього було застосовано комплекс заходів, серед яких було і розведення військ на ряді ділянок, і складний переговорний процес. Все це вибило з рук Росії козир про «недоговороздатність», і унеможливило подальше відтягування зустрічі у «Нормандському форматі». Таким чином, перспектива обговорення України без України була на даний момент знята. І це – вже перемога України. Таким чином, провести якійсь «зговір» вже не вдасться, так само як і «тихо» зняти з Росії санкції, чого хотів не один європейський політик.

Важко сказати, до яких результатів можуть призвести переговори у «Нормандському форматі». Варіанти можуть бути різні, але ми повинні зрозуміти, що ситуація не може довго залишатися незмінною, і навіть за збереження статус-кво нам потрібно боротися, адже Росія теж не втрачає часу і намагається налаштувати світ у своїх власних інтересах. І це вже робить зустріч у «Нормандському форматі» значимою бодай для збереження санаційного тиску та консолідованої позиції Заходу і України.

Щодо т.зв. «червоних ліній», то вони озвучувалися неодноразово. І самою владою теж. Можна по-різному ставитися до цих заяв, але точно немає підстав намагатися зайвий раз знайти тут «зраду». Очевидно, що процес врегулювання на Донбасі триватиме ще довго, і за цей час буде багато зустрічей, переговорів заяв та декларацій. І до цього теж треба бути готовими. Але повторюся, зустріч 9 грудня – це вже зрив «Російського санкційного бліцкригу». Отже, перемога. Як не крути.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net