Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
16.09.2019 19:17

Непублічна команда Київського міського голови

Політолог

Та причини ставлення до проблеми з боку киян

Нещодавно українське суспільство сколихнула інформація про те, що в Кабміні санкціонували відставку В. Кличка з посади Голови КМДА. Тепер черга за президентом В. Зеленським, який має санкціонувати відставку, розділивши, тим самим, пости міського голови та глави КМДА. Проте особливої реакції самих киян ця історія не викликала. Здавалося б, незалежний мер, що обраний міською громадою. Невже сама громада не постане на його захист?

Насправді 2015 року в абсолютних цифрах за нього проголосували лише 18,6% тих, хто за даними ЦВК мав право голосу в Києві на момент обрання. Ну і згодом загальновідомим фактом стало те, що навколо Кличко зібралися люди, які відстоюють інтереси олігархів та інших сумнівних особистостей. Кличко зараз - це інтереси Столара, Ахметова, Льовочкіна, Порошенка, Кононенка. Знайшлося у цьому списку місце і для підзабутого але досить одіозного Олеся Довгого. Це той Лесик Довгий, з яким багато років Кличко вів нібито безкомпромісну «боротьбу».

Зрозуміло, що сам Довгий - людина досвідчена і не буде особисто «світитися» у публічних історіях з Віталієм Кличком. Тому він делегував до нього у команду Сергія Артеменка. Артеменко - депутат від порошенківської «Солідарності» і секретар постійної комісії Київради з питань власності. Це дуже цікава і важлива комісія. Саме через неї проходять десятки тисяч квадратних метрів ласої нерухомості в різних районах столиці. Особливо у центральних. Адже саме на площах комунальної власності так люблять відкривати за копійчану орендну плату ресторани і модні бутіки близькі до Кличка люди.

Артеменко, все своє життя йде поруч з «талановитою родиною» Довгих. Він працював в «Укртелекомі», де частина акцій належала батькові Олеся - Станіславу Довгому. Він був членом партії Литвина, коли Станіслав Довгий теж перебував там. Артеменко був депутатом від «Блоку Черновецького», коли Лесик Довгий був «правою рукою» Л. Черновецького. І, нарешті, він очолював окружну виборчу комісію 2012 року по тому округу, по якому Довгий йшов до Верховної Ради. Не останніх парламентських виборах Сергій Артеменко балотувався від партії Порошенка і, звичайно ж, програв. Зараз Артеменко явно буде допомагати Кличку зберегти владу у Києві, хоча саме наявність таких соратників робить останнє не дуже ймовірним.

Але хіба це поодинока постать у команді Кличка? А як бути з «легендарним» лідером міської «Солідарності» та скандальним забудовником А. Странніковим, що разом із своїми поплічниками заліпив все у Києві ТРЦ. Як бути з Микитасем, за прізвищем якого всі низькоякісні, щільно-забудовані та некомфортні житлові квартали столиці вже називають «микитаськами»? Всі вони наче сарана обсіли місто. Всі вони використовують владу та повноваження для вирішення своїх питань, серед яких різноманітні забудови – на першому місці.

От, власне, і пояснення того, чого масової підтримки киян обраному ними меру зараз не помітно. Кияни, мабуть, просто втомилися від тієї публіки, яка останні роки оточувала міського голову та вирішувала власні проблеми за міський рахунок. Тому понад 70 відсотків киян виступають за те, аби саме вони обирали очільника столиці. Водночас, захищати саме Кличка ніхто особливо не поспішає. І не буде поспішати, допоки міська влада не очистить всі різного роду «попутників» з числа «темних» забудовників.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net