Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
19.08.2019 11:29

Симптоми провалу судової реформи, або що відбувається у "легендарному" суді

Політолог

Сліди "минулої влади".

За часів каденції П. Порошенка питання реформ завжди офіційно визначалося в якості ключового. Більше того, здійснюваними реформами найбільше пишалися як сам екс-президент, так і його оточення. Боротьба з корупцією, ринкові принципи тарифутворення, судоустрій… Для реформування останнього навіть внесли зміни до Конституції, що мало зафіксувати глибинну судову реформу. Однак практика показала, що одна річ – казати, а от робити – це зовсім інша справа.

Думаю, що всім небайдужим громадянам давно очевидно, що судова реформа Порошенка провалилася. Хоча, власне, а чи справді у Порошенка хотіли щось реформувати? Чи просто декларували зміни, аби домогтися матеріальної підтримки від «західних друзів»? І все це було фікцією? Докази цьому на поверхні. Їх не треба довго шукати.

Начебто оновлені суди продовжують ухвалювати рішення, які прямо суперечать законодавству (іноді – навіть логіці та здоровому глузду). Причини цього теж очевидні. Жодна реформа судів не має смислу, якщо не зачіпає самих суддів, з якими донедавна асоціювалася корупція, політична ангажованість та несправедливість. Без оновлення судейського корпусу – не буде оновлення самої системи судів. Однак більшість суддів Майдану не втратили тепленьких крісел, а суддів, які довели свою лояльність владі участю у політичних переслідуваннях - пропустили до нового Верховного Суду. У тому числі завдяки ВККС та ВРП. Адже за роки Порошенка – ці структури не стали незалежними. Навпаки - продовжують переслідувати тих, хто проти замовних рішень, і влаштовують «зелений коридор” для кишенькових суддів. І це теж наслідок «реформи Порошенка».

Найцікавіше у цій історії, що навіть перезавантаження судової системи – під питанням. Адже і досі команда колишнього президента продовжує тиск і, очевидно, має важелі для впливу на ВРП. Інакше як пояснити сьогоднішню ситуацію із тиском на суддів Окружного адмінсуду Києва? Зокрема в даному випадку йдеться про засідання 20 серпня, на якому розглядатимуть питання щодо відсторонення суддів Окружного адміністративного суду (Павла Вовка, Ігоря Погрібніченка) та судді Суворовського райсуду м. Одеси (Івана Шепітки). Стара влада (як заявляють самі члени ВРП) продовжує тиснути і наполягати на потрібному рішенні, аби продовжити повноваження одіозним і дискредитованим членам ВККС, що були призначені Порошенком. І тому стає зрозумілим, що ВРП - це ключовий орган у судовій сфері, через який Порошенко намагається продовжувати контролювати суди, для забезпечення своєї безпеки. Важливо, що розібратися із окружним адмінсудом – особисто погрожував президент Порошенко. І навіть підготував указ щодо ліквідації цього органу, однак за три дні той зник. При цьому, статті, які зараз інкримінують даним суддям, згідно практики ВС є мертвими, адже не є тяжкими і корупційними. Щоб усунути від здійснення правосуддя цих звинувачень явно недостатньо.

Напередодні Генеральна прокуратура направила Вищій раді правосуддя клопотання про відсторонення голови Окружного адмінсуду Києва П.Вовка, по справі, яка явно з’явилася поспіхом, аби забезпечити реалізацію певних політичних задач. Яких? Наші «дуже реформовані» правоохоронні органи за всі 5 років каденції Порошенка не показали нічого, що було бодай би трохи схожим на реальні результати боротьби з корупцією та розслідування резонансних справ часів «режиму Януковича». Тепер їм треба вже перед новою владою якось пояснити, чому вони продовжують займати свої крісла, не демонструючи ні ефекту, ні результату? Чому і кому вони потрібні на своїх постах? Ситник і Горбатюк, схоже, намагаються за допомогою цієї «атаки» на суддів відвернути увагу суспільства від своїх проблем. Зокрема, притягнення до відповідальності Ситника за корупційне діяння, а також відсутність результатів розслідувань вбивств на Майдані. Численні порушення з підсудністю, гра з прослуховуванням суддів у нинішніх умовах в рамках старих справ про Майдан, призведе до того що справа розвалиться. При цьому про тиск співробітники окружного адмінсуду заявляли неодноразово. Так само колегія суддів, яка задовольнила позов олігарха Ігоря Коломойського і скасувала рішення про націоналізацію "Приватбанку", поскаржилася на тиск глави держави, Генпрокуратури та Державного бюро розслідувань. Зокрема, судді звернулись до голови ВРП із заявами про втручання у їхню діяльність, а також до очільників ГПУ та ДБР із заявами про вчинення кримінального правопорушення. Місяць тому за поданням Печерського райсуду Київське теруправління ДБР, зареєстровало кримінальне провадження за заявою колишнього керівника Апеляційного суду столиці Антона Чернушенка. У зверненні він стверджує, що поки очолював апеляційний суд, в його діяльність з використанням службового становища активно втручалися високопоставлені чиновники: екс-президент Порошенко, заступник глави його Адміністрації Філатов і колишній голова ВРП Бенедисюк.

І тепер ми всі зможемо побачити 20 серпня на засідання ВРП, де розглядатимуть питання щодо відсторонення суддів Окружного адміністративного суду, наскільки сама ВРП зараз є незалежною. Як від «старої», так і від «нової» влади.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net