Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
20.05.2019 19:56

Комфортний Київ. Крізь терни до зірок

Політолог

Та нинішня ситуація

Будь-який українець бажає, щоб місто в якому він живе було комфортним і заможним. І, на жаль, майже в усіх містах цей пересічний українець розуміє, що до цього ой як далеко. Кияни не виключення. Звичайно, мешкаючи у Києві, розумієш, що є чим пишатися. Величні краєвиди Дніпра, безліч пам’яток архітектури, сплетених у дивний ансамбль, що наче пісня бринить у душі, коли милуєшся ним, і цю пісню відчувають як кияни, так і гості міста.

Однак ця пісня останні роки постійно порушується. Забудовою історичного центру, будівництвом транспортних розв’язок, наприклад Шулявського мосту, яке своєю тривалістю довго отруювало життя водіїв, а новим маршрутами – життя пасажирів. Звичайно, вирішувати проблему розв’язок треба, але виникає питання – можливо це можна зробити більш зручним чином для громадян.

Якщо згадувати про цей же міст, то знайомі водії, які цікавляться темою, стверджують, що звичайно нова розв’язка потрібна, але в той же час, на громадських слуханнях були й більш цікаві варіанти, а затверджений проект без знесення заводу «Більшовик» не вирішить проблему повною мірою. І тут ми торкаємося таких складних питань, як врахування голосу громадськості, ефективності використання бюджетних коштів.

Звичайно, не можна стверджувати, що не робиться геть нічого. Попри весь скепсис європейців, які запитують, чи можна вважати Київ європейським містом, висловлюють сумнів, чи будуть міжнародні організації, такі як GIZ, надалі фінансувати наші соціальні проекти, зовнішній вигляд нашого міста, особливо облаштування парку на Пейзажній алеї, надає оптимізму. І попри всі звинувачення у корупції (які має доказати Феміда), та реальну плутанину з двома генпланами – прийнятому при Омельченку, який закінчить свою дію у 2020 році, і тому, який діє до 2025 року, попри те, що наш мер вимушений витримувати тиск так званих «активістів» і прирікати знедолених інвесторів «Патріотики на озерах» на поневіряння і акції під Верховною Радою , а банк «Аркада» - на судову тяганину замість сумлінного виконання зобов’язань перед інвесторами , я впевнений у тому, що Київ має потенціал і зможе досягти навіть такої стадії розвитку, яка зветься «глобальне місто». Найголовніше тут – навчитися чути громаду. Особисто мене дуже радує, коли громадськість представлена фахівцями в галузі містобудування, коли є ініціативи по розробці нової муніципальної стратегії, нового генплану. Діяльність Фонду сприяння розвитку міста Києва імені Володимира Поляченка, який ініціює все це – це гарний приклад того напрямку, в якому ми повинні рухатись я громада. Таких організацій повинно бути більше. Громадськість повинна більш прискіпливо аналізувати містобудівні ініціативи мерії, активніше тиснути на неї по багатьом питанням. Але сама динаміка дій, як міської влади, так і громадськості, безумовно дають надію на те, що як співає Вакарчук «Все буде добре, для кожного з нас».

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net