Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.09.2018 11:26

Доки триватиме гра з назвами законів...

Політолог

...або як українські лісгоспи готують до приватизації?

На жаль, звичною практикою українського законодавчого процесу стало ухвалення законів, які мають одну назву, але реально містять у собі норми, які прямо протилежні за своїм змістом.

Пишуть про якусь «боротьбу з корупцією», а самі засовують туди якісь корупційні схеми. Чи взагалі вписують норми, які стосуються якихось інших галузей права. Навіщо таке робити – зрозуміло. Аби всіх ввести в оману, та не привертати увагу до найбільш одіозних ініціатив. Правда, в епоху інформаційних технологій подібні наміри виглядають занадто дивними, адже рано чи пізно всі все одно про все дізнаються.

Яскравий приклад подібних ініціатив - Закон України від 10.07.2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», що набрав чинність з 15.08.2018 року. Якщо уважно його вивчити, то можна зрозуміти, що стосується він зовсім не фермерів, а регулювання оботи українських лісгоспів, причому – у напрямку погіршення умов їх існування.

Зокрема, законом № 2497 внесено зміни до Податкового кодексу України. Наприклад, встановлено, що податок на лісові землі складається із земельного податку та рентної плати, що визначається податковим законодавством.

Зважаючи на зазначене, підприємствам галузі лісового господаства до 20 вересня поточного року необхідно подати уточнюючі податкові декларації за місцем знаходження земельних ділянок лісового фонду, виділених для ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів

Проаналізувавши роботу підприємств даної галузі при введенні земельного податку можна зробити висновки, що додаткове податкове навантаження не витримають усі підприємства. Зокрема, навіть при ставці земельного податку 0.1% збитковими будуть як підприємства Півдня і Сходу (57 суб`єктів господарювання). При вищій ставці – збитковими стануть майже всі.

Чи розуміють це ініціатори законодавчих змін? Мабуть, прекрасно розуміють. То який смисл йти шляхом розорення усієї галузі, від якої, у результаті, не лише нових, але й старих податків не одержиш.

Тут варто згадати підвищений інтерес до лісових господарств з боку таких відомих особистостей як Л. Юрушев та Ю. Косюк – м’яко кажучи, не бідні представники української еліти. Саме з їх лобіюванням останнім часом пов’язували численні факти тиску на лісові господарства. Зокрема, у формі обмежень на вивезення деревини, та блокування відповідних залізничних перевезень з начебто благородною метою «захисту лісів». Пролобійований ними законопроект щодо заборони вирубки дерев нещодавно був заветований президентом. Отже, надії примусити лісові господарства постачати деревину лише на підприємства Юрушева за заниженою ціною завдано удару?

Так, але якщо не можна примусити лісгоспи постачати всю продукцію лише одному переробнику, то чому б не приватизувати їх, звісно, довівши попередньо до банкрутсва?

В принципі, якщо стати на позиції цієї логіки, то все встає на свої місця. Хоча до інтересів України все це, звісно, ну дуже далеко.

Нам треба не про те, як лісгоспи добивати говорити, а про те, як їх підтримати і надати можливості для фінансування їх роботи, бо більше ніхто контролювати незаокнні вирубки все одно не може. А для цього лісгоспи мають законно заробляти шляхом вирубки лісу у рамках законодавства, та його продажу за ранковими цінами. Щодо незаконної вирубки, то боротися з нею треба не обмеженнями на вивезення деревини, а чипізацією усього вирубуваного лісу, аби кожне дерево було «на обліку».

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net