Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
08.06.2018 00:16

«Успіхи» ГПУ у справах проти «оппоблоківців» та звинувачення у політичному тиску

Політолог

Генпрокурор Ю. Луценко дуже любить робити гучні заяви із не менш гучними обіцянками.

Генпрокурор Ю. Луценко дуже любить робити гучні заяви із не менш гучними обіцянками. У «світі заяв Луценка» у його власному кабінеті лежать стоси паперів на різноманітних «негідних депутатів», і сам він лише чекає сприятливої нагоди, аби їх винести у парламент і насолодитися «тріумфом» від власної перемоги.

 Багата фантазія Юрія Віталійовича малює сотні справ, десятки притягнутих до відповідності депутатів, «розгромлені» фракції та «показові» судові процеси. Реальність, щоправда, виявляється дещо іншою.

Отже, у квітні Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє про готовність на 90% документів для подання до Верховної Ради України на зняття недоторканності з 5 народних депутатів.

"У мене на столі п'ять матеріалів, в тому числі і зі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, щодо зняття депутатської недоторканності з ряду народних депутатів. Інформація про готовність таких документів відповідає дійсності на 90%", - заявив тоді Луценко.

Вже у травні Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що вже наступного тижня, 14-18 травня, подасть до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з трьох народних депутатів. Отже, менше ніж за місяць 5 перетворилися на 3. Правда, тоді ніхто на це не звернув увагу.

За декілька днів «головний заонник» вніс подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Сергія Дунаєва. Повідомлялося, що текст подання направлений Голові ВР та вже зареєстрований у парламенті. "Дунаєв С.В., будучи народним депутатом, подавав завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави. В діях народного депутата вбачаються підстави для повідомлення про підозру за ст. 366-1 КК України (декларування недостовірної інформації)", - йшлося у тексті подання. Згодом у парламент надійшли подання на нардепів від «Опозиційного блоку» Д. Колєснікова та О. Вілкула. То що, обіцянок дотримано?

Цікаві пертурбації у справах «опозиціонерів»

Як виявилося, не все так просто.

Нещодавно Регламентний комітет ВР повернув спікеру Андрію Парубію подання щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від "Опозиційного блоку" С. Дунаєва. Таке рішення у комітеті пояснили тим, що Парубій не надав депутату Дунаєву копії подання та додаткові матеріали. І хоча рішення поки що суто формальне, однак вже зараз можна збагнути, куди дує вітер. А дує він до повного розвалу усіх подань.

Що цікаво, це досить типово для подань поти «оппоблоківців» за всі останні. Всі ці подання завжди є досить гучними, про них часто згадують на перших етапах, аде потім вони кудись зникають і завершуються нічим. Більше того, часту прокурори змушені вибачатися та виправдовуватися, як, наприклад, у випадку т.зв. «вишок Бойка», причетність яких до нинішнього лідера «Опозиційного блоку» та колишнього міністра у парламенті спростовував сам Ю. Луценко особисто.

«Бойко з першого моменту порушення цієї кримінальної справи не є фігурантом у справі. Його було допитано і буде допитано. Зараз ми не маємо прямих доказів його участі окрім одного лементу, коли він підписував зміни фінансового плану. На цей момент у нас немає ніяких доказів того, що він. Був обізнаний у цій схемі і що він отримав кошти, одержані злочинним шляхом», – сказав він, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

Таким чином, найвідоміша справа проти «оппоблоківців» завершилася нічим з боку ГПУ. Що цікаво – про непричетність Бойка до «вишок» Луценко казав не так пафосно, як про «стоси подань».

То що ж відбувається?

Причини всіх подібних метаморфоз у справах проти «оппоблоківців» можуть бути різними.

Сам лідер «Оппоблоку» Ю. Бойко постійно заявляє, що всі ці справи – це тиск на його політичну силу з боку ГПУ. Найцікавіше, що формально на це йому, фактично, немає що заперечити, адже якщо справи починаються і потім завершуються нічим, причому починаються пафосно, а завершуються тихо, то це і справді нагаду дії, що мотивовані політично. Правда, про мотивацію подібного тиску можна лиш дискутувати.

Водночас, не можна відкидати і разючий непрофесіоналізм правоохоронних органів, які порушують справи «для годиться», а потім вони собі тягнуться без особливих перспектив. Тут, власне, варто згадати, що жодної резонансної справи років з 4 ГПУ до вироку у суді не довела, і перспектив такого доведення поки що не видно.

Далі, не забуваємо і таку обставину, що кожен прокурор – жива людина. Більшість з них вже пережили пару революцій, люстрацію та не одну болючу зміну владу. Ніхто не знає, що буде завтра, адже вибори вже на обрії. Очевидно, ніхто особливо не поспішає виконувати забаганки «начальників без диплому», які досить швидко можуть бути замінені.

Ну і, зрештою, не забуваємо, що самі подання можуть бути «зліплені» як то кажуть «на колінці». Якщо уважно почитати більшість подань проти представників «Опозиційного блоку», то вони являють собою підбірку якихось малозначимих фактів. Та сама «справа Вілкула» - якісь зміни статусу земельних ділянок, тобто, питання, яке досить важко «криміналізувати». Як тут не згадати справу проти Новінського. Якісь монашки, апарат патріарха… Коротше кажучи, щось абсолютно незрозуміло та, відверто кажучи, не дуже перспективне…

Все це виводить нас на «основну версію».

Ситуація дуже схожа на те, що ГПУ під керівництвом Луценка просто банально створює довкола справ проти депутатів від «Опозиційного блоку» інформаційні приводи для майбутньої президентської та парламентської кампанії, і логіка тут проста. Гучно заявляємо про «порушення сотень мільйонів справ», а потім, коли ці справи завершаються нічим, розголос про це буде значно меншим. Так і створюється враження про ефективність роботи.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net