Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
04.12.2013 18:11

Азаров знайшов крайніх, аби не заплатити пенсії та зарплати

Політолог

Майдан замість попередників

Як відомо, у нашого шановного прем’єраАзарова завжди є хтось винуватий у тому, що він не може нормально виконуватисвої обов’язки.

Раніше цей невідомий саботажникбув визначений чітко та недвозначно. Це знамениті попередники, які начебтоправили до самого Миколи Яновича (котрий, проте, за останні 20 років встигпобувати ледь не на кожній головній державній посаді), та встигли так добрячеплюнути йому в борщ, що той і до цього виправити нічого не може.

За останній, досить невеликийпроміжок часу, попередники встигли побути винуватими у наступному:

- у кризі економіки та іншихнегативних економічних процесах на 3-му році правління самого Азарова вякості прем’єра;

- у підвищенніпенсійного віку (котрий підвищив саме уряд Азарова);

- у малихврожаях овочів;

І ще багато у чому. Зокрема,навіть у тому, що сам Микола Янович одержує завелику (на його ж думку)зарплатню, теж винуватіпопередники. І навіть знамените мовне протистояння теж розпалили вони.

Проте, чим далі, тим все цевиглядало смішніше, тому про цих загадкових шкідників-попередників згадуваливсе рідше.

Але після того, як недолугаполітика самого прем’єра вивела-таки тисячі людей на вулиці та майдани, Азаровзнову відчув для себе шанс, аби знайти об’єкт для перекладаннявідповідальності. Тепер це – мітингувальники на майданах, які саме і будутьнести відповідальність за невиплати пенсіонерам, молодим мамам, дитячимбудинкам сімейного типу і т.д.


Як перекласти все це на людськумову? Дуже просто. Азаров просто заявив, що уряд не збирається виплачуватинічого усім зазначеним вище категоріям громадян. І буде спокійно кивати у цьомувипадку на протестувальників.

Так вирішується низка завдань.

1. Можна не платити гроші,яких, відвертокажучи, і так немає у бюджеті.

2. Прикриватися у цьому випадкуможна іншими. Просто ідеальний варіант для урядовців, які звикли усе своє життязайматися лише пошуком крайніх та стрілочників.

3. Все невдоволення від подібноїсоціальної політики можна використати для досягнення власних політичних цілей. Показуватищоденно по телебаченню пенсіонерів, котрі будуть бідкатися, що немає за щокупити хліба, адже “пенсію не заплатили, бо мітинги”. Формувати зондер-командиз пенсіонерів та кидати їх на мітингувальників. При чому, абсолютнобезкоштовно, навіть економлячи кошти.

А на кого це все ще може бутирозраховано? Хто ще слухає перший канал радіо та дивиться перший каналтелебачення, розцінюючи їх в якості реальних джерел новин? Хто вірить у те, щовиплата пенсій справді залежить від будинку Кабміну, чи заблокований він, чи –ні? Хто досить слабко уявляє собі державний механізм? Хто не знає, які функціївиконують заблоковані установи (Кабмін та парламент), та, приміром, Державне казначейство?Хто може повірити у те, що Азаров, як Санта-Клаус у оточенні ельфів, особистозносить гроші до будинку Кабміну, аби потім готівкою їх розвозити по поштовимвідділенням? Звісно, на них все це розраховано.

І тут не можна не віддати належнеАзарову-політтехнологу-практику. Так красиво заробляти собі політичний капітална власних збитках та адміністративній неспроможності! Одразу виднономенклатурну школу.

Загалом, вплив майданів нафінанси можна було б обговорювати,якби до протестів у нас все було б чудово векономіці країни.

Але ні для кого не секрет, що вжеза пару місяців до заворушень пенсійна система та фінансування зарплатбюджетників вже були у стані колапсу.

Зокрема, ще на початку листопада,коли ще ніхто і не думав ні про які протести через те, що не було предмету дляпротесту, пенсійний фонд одержав право від Кабмінубрати кредити на поточну виплату пенсій, що символізувало повний розпадсистеми державних фінансів. Тоді уряд із останніх сил намагався бодай на деякийчас заткнути пенсійну дірку. Тепер же можна спокійно не пручатися, а припинитивиплату грошей, переорієнтовуючи соціальне невдоволення на інших.

Що ж до бюджетників, то їм і такне платятьвчасно заплату у повному обсязі вже давно. Знову ж таки, задовго домайданів. Тепер є шанс каналізувати цей протестний потенціал у правильномунапрямку, та кинути обікрадених режимом громадян бити громадян, режимомобдурених.

Тож немає нічого дивного, щовлада абсолютно нічого не робить для пошуку компромісу та мирного врегулюванняситуації, що зараз існує в країні. Більше того, вона її постійно підживлює,посилює народне обурення. Розгонами мирних демонстрацій, погрозамимітингувальникам, провокаціями і т.д. А також повною відсутністю адекватноїреакції та кадрових рішень, які могли б угамувати натовп.

Для влади це ж усе – манна небесна.

Стравлювати громадян, приховуючипровал власної політики та банкрутство держави. Приховувати за бійками тамітингами економічну неспроможність. Дати усім вилити невдоволення, почубитисьта продовжити те, що робили і раніше. Те саме із погрозами громадянською війноюта невиплатами пенсій. Щоб виборець знав, що у голодній, жебрацькій та холоднійзимі винуваті…. Ні, вже не попередники, а безвідповідальні політики, студенти та западенці”.

Теги: политика
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net