Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.02.2014 09:26

Не усяка зарплата зарплата

Консультант з питань бухобліку та оподаткування

Припустимо, керівник підприємства, з метою заохочення працівника, за кошти підприємства вирішив надати йому путівку.

Припустимо, керівник підприємства, з метою заохочення працівника, за кошти підприємства вирішив надати йому путівку. З позиції Закону про оплату праці, Інструкції зі статистики зарплати така путівка відноситься до зарплати у складі виплат соціального характеру в натуральній формі (інші заохочувальні і компенсаційні витрати). Нехай місячна зарплата працівника 7 000 грн., вартість путівки також 7 000 грн.

Таким чином, видача путівки – це надання зарплати у негрошовій формі, або ж виплата зарплати натурою, що одне і те ж.

Але ж якщо це виплата зарплати натурою, то на таку зарплату слід поширити обмеження для виплати натуральної зарплати, передбачене ст. 23 Закону про оплату праці. Там сказано, що, серед іншого, натуральна частина зарплати не повинна перевищувати 30% нарахованої місячної зарплати. А в нас зазначене обмеження не виконується. У нас виходить більше 30%.

Так що – маємо порушення?

За буквального роуміння так і є. Причому за таке порушення керівнику може світити як кримінальна, так і адміністративна відповідальність – за порушення трудового законодавства. Оце і маємо – захотів заохотити працівника і залетів на відповідальність. Роби після цього добро :)

Звісно, що ситуація абсурдна, аби не сказати, що дурна. Не може такого бути, адже просто не може бути. Щось тут не те.

З мого погляду, не те тут те, що дана виплата хоч і названа зарплатою в Законі про оплату праці та в Інструкції зі статистики працівників, вона не є зарплатою з точки зору Кодексу законів про працю. Адже в Кодексі зарплата йде окремою главою, а різноманітні пільги і доплати – інші статті інших глав Кодексу. За Кодексом зарплата - це те, що виплачено безпосередньо за процес праці, згідно норм праці. Все, що понад це – то вже додаткові виплати до власне зарплати.

Хоча з позиції сплати податків зарплатою буде те, що назване такою в Законі про оплату праці, а не в Кодексі. Тобто, для сплати податків поняття зарпати є ширшим.

Отже, якщо в когось будуть виникати якісь чи подібні проблеми, цей аспект слід мати на увазі. У всякому разі, власну правоту можна спробувати обгрунтувати в тому числі наведеними міркуваннями.

Теги: зарплата
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]