Чим далі ми йдемо, тим більше в мене виникає відчуття, що цього робити на потрібно, у тому вигляді як ми це робимо.
Це я про теплі кредити які ми витрачаємо як би на реновацію житлового фонду.
Ми вже неодноразово з вами це говорили і тут в блогах, і з цього я почав свою роботу в КП КК Дарницького району, але я все ж повертаюсь до головного. Це проведення технічного обстеження багатоквартирних будинків. Без обстеження я вважаю виділення коштів на будь які проекти, що по теплим кредитам, що по Фонду енергоефективності, що по ДФРР потрібно заборонити.
Або поставити чіткі умови, що житлові будинки старші за 45-50 років не приймають участь, а потрібно їх знести і побудувати нове сучасне житло. Будинки 35-45 років обстеження обов'язкове, будинки до 35 років отримують кредити , при необов'язковому обстеженні. Щодо нежитлового фонду, то тут потрібно обов'язкове обстеження будинків які проходять реконструкцію або реновацію і також всі будинки старіші за 35-40 років.
Я про те що потрібно переходити від соціальної функції наших проектів з енергоефективності до практичної, коли ми будемо розуміти реальні цифри економії на 1 грн (чи євро).
Сьогодні на жаль, в Україні відсутня будь яка стратегія або державна політика в напрямі житлового фонду, да я і не бачу поки що якихось змін у цьому напрямі.
А на сьогодні, у нас фактично відсутні дані по кількість житлових будинків в Україні ( Є орієнтовні цифри 180 000 ) не відомо енергоспоживання житлового фонду ( від 100 до 180 кДж в годину на м кв.), не відомо технічний стан цих будинків ( взагалі немає даних).
І в таких умовах вважаються нормальним фінансування програм термомодернізації житлового фонду в Україні і щорічно виділяти 450 мільйонів гривень на рік?