UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
06.03.2019 20:18

Про монетизацію субсидій

Голова Спілки споживачів комунальних послуг

З 5 березня розпочався перший етап монетизації субсидій в Україні.

Перша модель монетизації  — це субсидіанти, які звернулися до 31 грудня 2018 року — вони отримуватимуть субсидії у готівковій формі.

Друга модель — це субсидіанти, яким призначено отримання субсидій після 1 січня 2019 року. Вони будуть отримувати субсидії безготівковим шляхом у виділенні Ощадбанку, після закінчення опалювального сезону в червні 2019 року.

Третя модель - ці всі субсидіанти. Планується запуск 3-ї моделї в жовтні 2019 року.

Про нарахування виплати субсидіанти дізнаються з SMS-повідомлення від Ощадбанку (якщо підключена послуга SMS-банкінгу), від Міністерства соціальної політики або від Укрпошти, яка запустила пілотний проект з доставки субсидій: з березня по травень працівники Укрпошти доставлятимуть субсидії пенсіонерам у грошовій формі разом з пенсіями. Укрпошта надсилатиме родинам, які отримують субсидії, письмові повідомлення з розрахованим розміром субсидії.

Отримувачі субсидій, які не є пенсіонерами — це 27% — через переказ коштів. Пенсіонери будуть отримувати свої субсидії там, де вони отримують пенсії : 50% будуть отримувати через Укрпошту, а інші 50% будуть отримувати на свій рахунок.

Якщо оплата відбудеться після 25 числа, субсидію не відмінять. Допомога готівкою наступного місяця так само прийде у день виплати пенсії,
Субсидію можуть скасувати лише при наявності заборгованості станом на травень 2019 року, коли буде проходити перепризначення субсидій.
Субсидія призначається кожні півроку: на опалювальний сезон та на сезон, коли опалення вимкнене. Якщо матимемо ситуацію, за якої зростатимуть неплатежі від людей, що отримують субсидії, у червні боржникам нові субсидії просто не призначать. Тобто, якщо отримувач субсидії матиме борг більше 340 гривень довше, ніж 1 місяць, наступну допомогу від держави він не отримає.

Мета монетизації в тому, щоб стимулювати людей економити. Раніше, коли люди не отримували гроші на руки, вони не торкалися цих грошей і нічого про них не знали. Їм у платіжку записували певну суму, яка просто списувалась з рахунку. Тобто, від того, що вони якось зекономили, вони ніякої економії не мали.

Для того щоб почати економити необхідно реалізувати енергоефективні заходи у своіх багатоквартирних будинках — встановити ІТП, замінити вікна, утеплити будинок, горище та підвал, замінити вхідні двері, як це зробили мешканці по вул.Йорданська 7, де мешканці створили ОСББ у будинку, якому 42 роки, залучили 860 000 грн, по 2 программам, 70\30 та теплі кредити. Усього мешканці сплатили 85 000 грн по 300 грн з квартири, все інше було компенсовано з бюджету при цьому вони замінили вікна на МЗК, встановили ІТП, і отримали платіжки за опалення за січень 2019 року 20 грн на м.кв., тоб то в середньому на квартиру в 50 кв.м. опалення вийшло в 1000 грн

А та різниця яка виникає у мешканців після отримання субсидій на руки вони можуть використати на власний розсуд.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]