UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
26.11.2018 18:01

Що робити з теплокомуненерго. По результатам початку опалювального сезону

Голова Спілки споживачів комунальних послуг

Для того щоб відповісти на питання про стан теплокомуненерго (ТКЕ), треба спочатку зрозуміти що там відбувається.

Багато в чому завдяки ситуації яка склалася в Смілі, Шепетівці та інших містах, виникло питання про стан теплокомуненерго. Для того щоб відповісти на питання про стан теплокомуненерго (ТКЕ), треба спочатку зрозуміти що там відбувається. Перше що необхідно зробити, це аудит кожного з них. Це не окремо, технічний або фінасовий, а повний аудит, для того щоб зрозуміти в якому стані не тільки виробничі потужності, а й мережі, борги, і все інше.

На сьогодні є такі ТКЕ в невеликих райцентрах і не тільки, які дійсно може і потрібно ліквідувати, вони порівняно немічні, обладнання 40+, віддаленість від опалювальних площ 15-20-25 і більше км, що робить їх ККД дуже низьким.

Після аудиту ми розуміємо їх ККД і тоді плануємо нові потужності і цілком можливо нові види палива для них. Адже в Україні досить випадків, в газових районах ми топимо вугіллям, а там де можна і потрібно топити ВДЕ, ми топимо газом. Ще раз повторюся, потрібен глибокий аналіз всієї системи ТКЕ в кожному місті і селищі і тільки після приймати рішення.

Для проведення аудиту повинна бути розроблена державна програма по ТКЕ в якій повинно бути передбачено і аудит ТКЕ і контроль за їх діяльністю, не тільки котлонадзор, а повноцінний контроль, при цьому не залежно від форми власності, щоб не допустити зриву опалювального сезону в подальшому. Необхідно внести необхідні зміни в законодавчій площині і в підзаконних актах.

Після цього можна перейти до планування з точки зору перспектив сталого розвитку. Потім зрозуміти скільки яких об'єктів потрібно. А потім під це розробляти схему теплопостачання, аналізуючи її варіанти. На жаль, на сьогодні це тільки одиниці міст задумалися, що треба подумати про свою перспективу на років двадцять вперед. Всі інші продовжують клепати всілякі програми і заходи, а повинно бути введено обов'язкове планування

І також необхідно в обов'язковому порядку встановити кримінальну відповідальність власників ТКЕ за зрив опалювального сезону, не залежно від форм власності.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]