UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
10.10.2018 12:58

Про державну та комунальну власність

Голова Спілки споживачів комунальних послуг

Про приватизацію державної та комунальної власності.

Перебуваючи зараз на ВФ "Нові стандарти прозорості та підзвітності комунальних підприємств" знов почув від учасників форуму про повну ліквідацію комунального та державного сектору. І ось що в мене вийшло, з цього питання.

Масштаби і структура державного сектора в різних країнах залежить від багатьох факторів, це і розвиненість ринкових відносин, історичних і соціальних умов і традицій.

Частка державного сектора у розвинених країнах досить різна. Так наприклад у Канаді, Англії, Італії - близько 15 %, у США й Німеччині - близько 20 %, у Польщі - 25% .

У багатьох розвинутих країнах підконтрольними державі залишаються енергетичний сектор, транспорт та зв'язок. Електроенергетичні компанії перебувають у стовідсотковій державній власності у таких країнах, як Франція, Данія, 55% перебуває в державній власності у Швеції, 51% - в Австрії, 38% - у Норвегії.

В деяких розвинутих ринкових країнах державні компанії є лідерами серед великих промислових фірм, зокрема в автомобільній промисловості Франції (Renault) та Німеччини (Volkswagen AG).

В США на частку держави припадає 20% капіталу, 40% землі, 42% електростанцій, поштове обслуговування, значна кількість станцій телебачення та радіомовлення.

Як на мене проблема стоїть не у формі власності, а в тій державній системі, яка існує в Україні. Повна ліквідація державного чи комунального сектору може привести до анархії чи самознищення, але і тримати 2000 державних підприємств немає ніякого смислу. 

Потрібен повний аудит діяльності всіх державних та комунальних підприємств ( що потроху зараз і робиться) і після того приймати, остаточне рішення. 

P.s. Turkish Airlines державна частка 49%, приватна частка 51%.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]