UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
25.03.2016 18:11

«Бійцівський клуб» Київради

Депутат Київської міської ради VII та VIII скликань. Політичний консультант

Після тривалої жорсткої дискусії про популізм минуле засідання Київради завершилось бійкою. Під час обговорення проекту рішення про надання статусу скверу земельній ділянці в Голосіївському районі столиці між «свободівцем» Святославом Кутняком та Костянтин

Після тривалої жорсткої дискусії про популізм минуле засідання Київради завершилось бійкою. Під час обговорення проекту рішення про надання статусу скверу земельній ділянці в Голосіївському районі столиці між «свободівцем» Святославом Кутняком та Костянтином Яловим із фракції «Єдність» виникла словесна перепалка, яка переросла в бійку.

Штурханини, бійки, особисті образи поступово перетворюють засідання Київради на «Бійцівський клуб». І якщо першим правилом «Бійцівського клубу» у Паланіка було «Ніколи не згадувати про бійцівський клуб», з ясування стосунків у Київраді відбувається в прямому ефірі. І це не робить депутатам честі.

Після Революції Гідності вже пройшло два роки, а українське суспільство досі чекає на реальні, а не декоративні зміни. Органи місцевого самоврядування мають вирішувати конкретні проблеми, а не перетворюватись на майданчик, на якому місцеві депутати міряються амбіціями та вправляються в рукопашних боях.

Звісно, депутати Київради можуть просто чекати, що проблему низької температури в квартирах киян вирішить глобальне потепління, а столичні вулиці вночі освітлюватимуться за допомогою небесних світил. Проте, для того, щоб Київ перетворився на європейську столицю не лише географічно, а й фактично, потрібно засукати рукави і замість того, щоб лупити одне одного по інтелігентних обличчях, працювати для киян.  

Певна річ, київрадівські «знавці кунг фу» беруть приклад з народних обранців, які влаштовують на Грушевського, 5 недитячі розборки. Чого лише вартий інцидент із народним депутатом Андрієм Тетеруком, який вдарив соратницю Юлії Тимошенко, депутатку Олександру Кужель, скляною пляшкою по голові. Жінку. По голові.  Скляною пляшкою.

Неспроможність вести дискусію, не вдаючись до рукоприкладства – серйозна проблема українського істеблішменту, який за роки незалежності все ще не зрозумів, що парламент – не боксерський ринг.

За часів депутатської каденції чинного мера Києва Віталія Кличка, кулуарами Верховної Ради, навіть, «гуляв» анекдот:

-      А чого Кличко не б’ється в Раді?

-      Ну, він розуміє, що це парламент. Тут зібрались авторитетні серйозні люди. Тут можуть і ножем штрикнути. 

    Для порівняння, в Японії, наприклад, парламентський пристав може запросто дати парламентареві кийком по спині. Причому, просто за вигук з місця.  

В парламенті Сполучених Штатів Америки у пристава є право привести конгресмена до зали в наручниках, якщо той зриває кворум.

 На кожному засіданні Палати Громад у Великобританії в залі засідань присутня людина зі справжнім …мечем. Це також пристав, який стежить за дисципліною і єдиний має право на носіння зброї в парламенті.  

Кажуть, одні черпають силу в переконаннях, інші – в знаннях …а третім її просто дівати нікуди. Фокус в тому, що цивілізованість як раз і полягає в тому, щоб у той момент, коли дуже хочеться вдарити опонента чимось важким, взяти себе в руки і ввічливо сказати: «Дозволю собі з Вами не погодитись». 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]