UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.07.2015 18:23

Метро на Троєщину: міраж чи реальність

Депутат Київської міської ради VII та VIII скликань. Політичний консультант

Скільки у Києві живу, стільки чую від жителів Троєщини про їх транспортні проблеми. Про це мені кажуть і друзі, і знайомі, я чую про це йдучи по вулицях міста. Тільки за офіційними даними Київ є майже трьохмільйонномим містом, що розкинулося більш ніж на

710934.jpg

Скільки у Києві живу, стільки чую від жителів Троєщини про їх транспортні проблеми. Про це мені кажуть і друзі, і знайомі, я чую про це йдучи по вулицях міста. Тільки за офіційними даними Київ є майже трьохмільйонномим містом,  що розкинулося більш ніж на 800 квадратних кілометрів, де багатьом, щоб дістатись на роботу, доводиться щодня перетинати два мости або робити 1-2 пересадки. У такому місті вирішення проблем громадського транспорту мають бути в пріоритеті міської влади. 

Мешканці житлового масиву Троєщина більше тридцяти років вимушені діставатися до центру міста або інших районів двома видами транспорту: першим доїжджати до станції метрополітену, потім, вже на метро, до місця призначення. Метро, враховуючи ранкові київські корки на автошляхах, практично не має альтернатив. За підрахунками окремих видань - у цьому мікрорайоні проживає більше 300 тисяч жителів. Водночас, навіть взявши до уваги лише ціни на нерухомість, Троєщина, м’яко кажучи, не найбагатший мікрорайон столиці. Ці фактори впливають на криміногенну ситуацію в мікрорайоні, а британський таблоїд The Daily Mail навіть оголосив Троєщину одним із найнебезпечніших місць планети. Нещодавно розголосу набув випуск активістами футболок з іронічною символікою районів міста: якщо на “Печерська” футболці був зображений діамант, що ніби символізує багатство його жителів, то на футболці “Троєщина” - кастет і пляма крові. Цей стереотип, нажаль, дійсно існує у нашому суспільстві і суспільство має на це підстави.

Але чим і чому Троєщина вважається гіршою за інші спальні мікрорайони? На мою думку головною причиною є відсутність зручної транспортної артерії, якою для більшості киян є метро.  Його відсутність негативно впливає на комфорт життя жителів, більшість киян не хочуть купувати або винаймати житло у цьому житловому масиві, в результаті цього ціни знижуються, а мікрорайон все частіше населяють  менш заможні люди. А це погіршує інвестиційну привабливість мікрорайону, інфраструктура не розвивається і тому один із житлових масивів столиці стає все гіршим для проживання. І це при тому що Троєщина прекрасний мікрорайон з прекрасними людьми, зі своїми озерами і парками, а неподалік знаходиться вихід до Дніпра, що дає прекрасні можливості для розвитку.   

Майже із самого моменту заснування Троєщини, влада планувала провести туди лінію метро, згадки про це можна знайти ще у Постанові щодо генерального плану розвитку Києва 1986 року. За часів Незалежності це питання багаторазово використовувалося політиками для збільшення їх рейтингу, будівництво починали, проекти презентували, державні кошти витрачалися, але до повноцінної реалізації не доходило, аж поки люди зневірилися у тому, що це може статись за їхнього життя. Останнім, метро на Троєщину обіцяв побудувати Віталій Кличко, всі розуміють чим це закінчилось. Час від часу з’являються “конфузи”, наприклад споруди починають будувати зовсім не там, де заплановано, а потім припиняють. Проблеми будівництва гілки метро та її інфраструктури навіть стали приводом для жартів в Інтернеті. Може пам’ятаєте нещодавну історію крану “Захарій”, що впав при будівництві Подільського мосту? А, особливо, розпіарений твіт “Ну вот. Я упал. #кранзахарий”, що масово поширювався Інтернетом з новоствореного “аккаунту крану”. Було б смішно, якби не було так сумно. 

Выделение_001.png


Я і сам, хоч і всеціло підтримую мешканців Троєщини, почав сумніватися, що метро на Троєщину буде проведене. Занадто багато проблем будівництва, занадто ресурсоємний проект, а головне -  цей проект потребує величезних капіталовкладень і запрошення великої кількості комерційних підрядників, а це створює просто ідеальні умови для корупції.


А вчора я бачу в українському Forbes статтю про те, що наші європейські друзі поляки мають намір інвестувати цілих 200 мільйонів доларів у будівництво першої ділянки метро на Троєщину протяжністю близько 6 кілометрів з п’ятьма станціями. В мене відразу спалахнула надія. Хоча і далі в нас є суттєві приводи для критики нинішньої київської влади, хоча і далі продовжуються скандальні історії з незаконними забудовами - в мене все одно з’явилась надія. Надія на наших активістів, які не дозволять знову “обдурити киян”. Надія на нових, хай і нечисленних, політиків та чиновників, які душею з народом і готові боротися за нього. Надія на європейців, які не дозволять просто так красти їх гроші і псувати репутацію європейських бізнес-структур. І я вірю, що ми зможемо зробити цей проект реальністю. Якщо в нас починає виходити змінювати правоохоронні органи - має вийти і реалізація таких великих інфраструктурних проектів, і без корупції. Я сподіваюсь на те, що поляки не переглянуть своє рішення, а тоді почнеться битва свідомих жителів столиці за те, щоб Троєщина врешті решт стала повноцінним у транспортному розумінні житловим масивом столиці. І все зміниться: мікрорайон розквітне, бізнес активізується, додаючи у міський бюджет нові надходження. Жителі будуть відчувати, що живуть в прекрасному мікрорайоні, якого вони очікували десятиліттями. А жарти про “сувору Троєщину” стануть історією. Шанс є - головне не проґавити його! 
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]