UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
06.07.2015 09:47

Столична влада блокує нове положення про оренду майна

Голова Асоціації інвесторів житла

Наприкінці квітня цього року депутати Київської міської ради підтримали прийняття нового Положення про оренду комунального майна. Проте, вже за гарною традицією, Київський міський голова Віталій Кличко досі не підписав цей документ.

У попередньому тексті положення було безліч корупційних дірок та передумов для непрозорих дій з боку виконавчої влади. Ми у співпраці із експертами громадської організації «Свідомі» доопрацювали положення і усі наші правки було враховано. 

Що ж зміниться, коли нове Положення все ж таки набуде чинності?

В першу чергу, доступність інформації про орендоване майно стає прозорішим. Яка була ситуація: раніше підприємства-балансоутримувачі щороку формували перелік майна під оренду. Ці переліки публікувалися в ЗМІ та на офіційних сайтах Департаменту та КМДА. Через нечіткі формулювання, відкривався шлях до різного роду маніпуляцій. Чиновники публікували оголошення здачу майна в оренду маловідомих видання як  «Експрес-об’ява», «У озера», «Дарниця сьогодні». Це робилося з метою виявлення попиту на те чи інше приміщення «для своїх». Тому нами було запропоновано оприлюднювати такі списки виключно в газеті «Хрещатик», яка є офіційним вісником Київради,  та додатково на інтернет-порталах орендодавців.  

Обов’язковим буде розміщення фотознімків об’єктів оренди на веб-сайті Департаменту та КМДА. На мою думку, це забезпечить відкритість комунального майна та доступність ознайомлення з вільними приміщеннями, а наявність фотознімків у відкритому доступі сприятиме залученню більшої уваги потенційних орендарів, що дозволить бачити поверхневий стан об’єктів оренди.

Далі, ми зробили прозорішою процедуру надання в оренду об’єктів комунального майна. Відтепер, додатково оприлюднюватимуться оголошення про намір передати майно в оренду, про проведення конкурсу на право оренди майна та протокол про результати конкурсу на право оренди комунального майна.

Нашими зусиллям у Положення було збережено норму щодо  написання заяв про наміри взяти в оренду майно у довільній формі. В іншому випадку, у нас знову з’явилась би «схема», яка б давала змогу фактично відкидати непотрібних кандидатів через формальні підстави. 

Ні для кого не секрет, що є значна  кількість несумлінних орендарів та фактично відсутній належний контроль за своєчасністю оплати. Тому ми зустрічаємося із непоодинокими випадками, коли, до прикладу, орендуючи 120 м? за символічну суму 130 грн/міс, в орендаря борг в 17 000 гривень за 41 місяць оренди. Відтепер цього не буде! Посилюється контроль за оплатою приміщень та перерахування частини орендної плати до бюджету міста. Адже у положення додано пункт, що орендодавці тепер також будуть здійснювати контроль за виконанням орендарями умов оренди та, у разі виникнення заборгованості, вони матимуть змогу вжити заходи щодо погашення заборгованості. В тому числі, матимуть змогу проводити і претензійно-позовну роботу.

Окрім цього, відтепер орендодавці та підприємства-балансоутримувачі будуть щоквартально звітувати про стан орендної сплати та вжиті заходи щодо погашення заборгованості не лише Департаменту, а й постійній Комісії з питань власності. 

А звіти про сплату за оренду та про перерахування частини орендної плати до бюджету Києва, а також про вжиті заходи щодо погашення заборгованості з орендної плати будуть оприлюднюватися  на офіційному сайті Департаменту комунальної власності. Разом з цим, перевірки та контроль умов договору тепер зможуть здійснювати не лише працівники профільного Департаменту, а і депутати Київради.

Також, значно поліпшено бюрократичну тяганину та суттєво зменшено кількість необхідних документів для участі у конкурсі. Низка суттєвих поправок, підготовлених та поданих нами, було враховано профільною комісією при опрацюванні проекту положення. Ми очікуємо, що це суттєво збільшить кількість потенційних учасників та знизить рівень корупції.

На жаль, обіцянки влади подолати корупцію – залишаються лише словами, а реальні практичні кроки, що впливають на зниження рівня корупції у сферах життя киян, відкрито ігноруються. Це положення, яке було розроблено із залученням громадськості, вже 2 місяці могло працювати на користь суспільства, натомість «завалялося» у чиновницьких кабінетах. На останньому засіданні Київради, члени комісії власності, розуміючи, що прийняття положення закриває корупційну діру, самостійно організували збір підписів, аби звернутися до Кличка і ще раз наголосити на гострій суспільній необхідності цього документу. Абсурд!

Я сподіваюсь, що керівництво міста нарешті проявить елементарну політичну волю, а нам не доведеться чекати ще пару місяців підпису.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]