Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.02.2020 21:55

Виборчий кодекс: змінити не можна залишити. Де ставимо кому?

Політичний експерт

Бліц-коментар. Місцеві вибори - 2020.

Сьогодні аналізуючи виступи наших парламентарів можна зауважити, що прослідковується широке «ідеологічне» об'єднання інтересів олігархічних партій та партій, які отримали державне фінансування, здебільшого це одне і теж, в питанні не пустити на вибори так-звані «регіональні проекти» і взагалі демотивувати розбудовувати політичні партії на місцях. А про створення нових партій взагалі мова не йде.

Що вони хочуть «протягнути», через зміни до виборчого кодексу, повністю або частково:

1) запровадити на місцевих виборах всеукраїнський бар'єр для політичних партій 5%!!!

2) дозволити приймати участь у місцевих виборах тільки тим політичним партіям, які пройшли до складу Верховної Ради України;

3) або, хоча б, подолання політичною партією 5% бар'єру на 2/3 виборчих дільниць. Чи не допущення партій до виборчого процесу, на місцевих виборах, якщо партія не зареєструвала свої списки кандидатів на 2/3 дільниць...

При такому «розкладі», прогнозую, усі, підкреслюю усі, прийдуть «на поклон» до великих політичних проектів з фінансовими ресурсами та базовим рейтингом 5+ !

Також хочу зауважити, що далеко не всі всеукраїнські партії, які не потрапили до складу Верховної Ради України це «пустишки», «регіональні проекти» чи «карманні партії». До прикладу, на минулих місцевих виборах:

- «Аграрна партія» взяла - 3853 мандати по всій країні, а це до речі третій результат після ВО «Батьківщина» (7,71%) та ПП «Європейська солідарність» (5,67%), і склав 2,91%!

- «Наш край» - 3745 (2,85%), «Укроп» - 2652 (1,66%), ВО «Свобода» - 1762(1,34%), а, що уже говорити про такі молоді та перспективні політичні партії, як «Сила Людей» (206) та «Народний контроль» (380 мандатів).

Отже, при запровадженні будь-якої із запропонованих змін у жодної політичної партії, які я щойно перелічив майже не буде шансів зайти до жодної місцевої ради!!!

Але більш за все, мене коробить навіть не це.

Під час публічних виступів представників парламентських політичних партій, вони абсолютно спокійно зауважують, що застави насправді не високі і у них є гроші, за рахунок державного фінансування, щоб забезпечити 100% представництва своєї партії на місцевих виборах. І проблема, яка їх серйозно турбує -- це можливість заплатити за всіх зі свого центрального рахунку, щоб не створювати осередки з правом юридичної особи на місцях!..

Більше того, ці поважні люди цинічно стверджують, що їх абсолютно влаштовує цей рівень застави, оскільки він значно зменшує конкуренцію і виграти буде значно легше.

Так то воно так, усе логічно, але є велике але! Гроші, які вони (парламентські партії) з такою легкістю витрачають зараз і будуть витрачати завтра -- це або частково, або навіть повністю, є грошима платників податків, або олігархічними грошима з монополій. І коли вони так упевнено та легко розпоряджаються нашими податками (грошима) мене особисто дратує!

А фактично умисна заборона державного фінансування політичних партій, які набрали від 2% до 5%, уже за результатами виборів, вважаю великою дискримінацією!

Замість того, щоб стимулювати зростання молодих та створення нових політичних партій опустивши поріг з 2%, до прикладу, до 0,5%, ми фактично вбили в Україні, як партійне будівництво, так і бажання створювати нові ідеологічні політичні партії!

Тому, мабуть настав час, об'єднуватись та пропонувати до нового виборчого кодексу реальні антидискримінаційні зміни!

Одними із найголовніших питань, звичайно є, можливість безперешкодно висувати кандидатів місцевими організаціями партій (ст.217 ВКУ) та, звичайно, суттєве зменшення застави! Забезпечивши тим самим дотримання ст.38 Конституції України, щодо права громадян України вільно обирати та бути обраним до органів місцевого самоврядування та рішення Конституційного Суду України з цього питання.

Ну, що ж друзі, битва за справедливі правила гри тільки починається! Наскільки нам це вдасться залежить тільки від нас. Так як саме ми, громадянське суспільство, є драйвером змін.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net