Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
13.02.2020 18:37

Рокіровка Богдана та Єрмака

Політичний експерт

Жодного конфлікту, тільки конструктивно.

Конспірологічний ореол навколо теми звільнення Богдана зараз просто "зашкалює". Експерти та багато ЗМІ це пов'язують з нібито конфліктом Богдана і Єрмака за місце фаворита для Президента України Зеленського, але переконаний, що усе це не так. І такий крок президента, як змінити керівника Офісу Президента, може мати деякий успіх, якщо розуміти що було метою.

Тепер по-черзі. Глибокого, фундаментального чи світоглядного конфлікту між Богданом та Єрмаком немає і не може бути апріорі, оскільки вони працюють над виконанням завдань від однієї людини, Президента України, тільки у різних сферах і по-різному. Богдан, як офіційна особа вимушений діяти здебільшого публічно і через офіційні канали комунікації, Єрмак же був більш вільний у виборі варіантів впливу, чим і досить ефективно користувався. Та і давайте не будемо забувати, що рівень офіційної відповідальності у цих двох персон був абсолютно різний.

Але, обґрунтовано припускаю, що суперечності і конфлікти у їх взаємовідносинах усе ж мали місце. Де, або у яких сферах? У сферах, де для виконання робочих доручень Зеленського Єрмак був вимушений переходити у офіційне поле легального впливу Богдана. Це могли бути питання безпеки, питання взаємного обміну полоненими, виконання Мінських угод та ін. І щоразу, як такий вплив відбувався, це могло, як зачіпати особисті амбіції Богдана, так і реально порушувати правила вертикальної взаємодії Офісу Президента України на місцях.

Так запитаємо себе, а чим саме займався Андрій Єрмак будучи радником президента, «людиною без посади». В політиці це називається «човникова дипломатія». У міжнародному праві його окреслюють як один із засобів мирного вирішення спорів між державами шляхом серії переговорів за участю третьої держави (посередника) і на основі висунутих їм умов. Яскравий приклад човникової дипломатії це 1974 рік, Генрі Кіссинджер, Війна Судного дня, вирішення конфлікту між Єрусалимом і столицями арабських країн.

Врахуємо, що повідомлення про призначення Андрія Єрмака відбулося в той самий час як прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, заявив - "Принаймні, я зараз можу констатувати, що так, Козак займається і буде продовжувати займатися в своїй новій посаді українськими справами і питаннями інтеграції".

Пригадаємо, що 24 січня Володимир Путін призначив Дмитра Козака заступником голови адміністрації президента РФ. Також пригадаємо нещодавнє інтерв’ю Андрія Єрмака каналу «Україна 24» програма «Реальна політика з Євгеном Кисельовим» де Єрмак розповідав про те, хто такий помічник Путіна Дмитро Козак і з ким легше вести діалог – з ним, чи з Сурковим.

Отже, резюмуємо. Ніякого глибокого конфлікту у Богдана, ні з Зеленським, ні з Єрмаком не було. Для більш ефективної реалізації доручень Зеленського фігура Єрмака виявилась більш доречною. Богдан залишається, як "у великій грі", так і серед найближчого оточення президента у якості «першого запасного» та «довіреної особи без посади». Більше того, має реальні шанси замінити Гончарука, у разі термінової необхідності.

І найголовніше, Офіс Президента України рішуче налаштований на виконання, як Мінських домовленостей, так і питань погоджених в рамках Норманського Формату, оскільки ці питання залишаються у сфері впливу та відповідальності Єрмака.

«Човникова дипломатія» може стати новою стратегією Офісу Президента України. Чи допоможе це вирішити проблеми нинішніх українсько-російських відносин, скоро побачимо, адже годинник до запланованої на початок березня наступної Норманської зустрічі невблаганно набирає обертів

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net