Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
09.12.2019 20:02

Нормандський саміт або черговий Путінський гамбіт

Політичний експерт

Вже декілька місяців Україна живе Нормандським самітом.

Кожного дня все більше запитань як у експертному середовищі так і серед простих громадян. І у тих, і у інших виокремлюється одне питання –

Чи буде новий "Майдан" у разі перетину Президентом України "червоних ліній" під час Нормандського саміту в Парижі?

Отже, на мою думку, не слід очікувати нового Майдану і на це є цілий ряд підстав. Основною є те, що довіра до Зеленського в суспільстві ще досить велика, а поява його на шоу-Шустера зіграла вирішальну роль. Команда Зеленського дуже вдало розставила декорації та "димові завіси" перед Норманським самітом. Також, грає проти нового Майдану надмірна заполітизованість та фігура самого Петра Порошенка, а "розкачати новий" Майдан виключно силами політичного активу Партій "Європейська Солідарність" + "Свобода" просто не можливо.   

Також можемо констатувати, що шоу-Шустера, за участі першого президента Леоніда Кравчука, збили запал не тільки представнику партії "ЄС" Парубію, а і лідеру партії "Голос" Вакарчуку. І як наслідок, коли стало зрозумілим, що ініціатива нового Майдану є провальною, то на ньому навіть не з'явилась лідерка партії "Батьківщина" Тимошенко, яка є одним із підписантів Звернення до українців.

Тепер з приводу "Червоних ліній". Багато уже про них говорили і ще будуть говорити, але, наскільки дав зрозуміти сам Зеленський, переходити їх ніхто не збирається, а якщо навіть перейдуть, то про це нікому не скажуть. 

Що хоче привести з Парижу Зеленський? 

Перше - можливість широкого обміну полоненими "під ялинку". 

Друге - можливість здійснення розведення військ та припинення вогню по всій лінії розмежування (перехід конфлікту в тліючу фазу).

Третє - корегування "Мінську-2", або підписання декларативної дорожньої карти до нього. 

Чому так мало -- туму що зустрічалися сторони, насправді, не для цього!

Європейські лідери Макрон та Меркель з різних причин, у кого "Північний потік-2", у кого "жовті жилети", планували перемовини "за закритими дверима" з Путіним, а зробити це під вуаллю мирних перемовин Норманського саміту відмінний варіант. Також потрібно пам'ятати, що секторальні санкції дуже не приємні не тільки РФ, яка вимушена торгувати через офшорні компанії Кіпру, а і Європейський країнам, які недоотримують свої прибутки від блокування російського ринку, не забуваємо ще і про газ, який є важливою частиною енергетичної незалежності ЄС.

Чому РФ так бажала цих перемовин, відповідь дуже проста. Росія хоче публічно продемонструвати, що вона є цивілізованою, прогнозованою, а саме головне великою державою та світовим миротворцем.

Європі - великий російський ринок і звичайно газ, Макрону -- Європейське лідерство та стратегічне партнерство, Меркель -- "шлях Шредера" в Газпром, а Україні... ну потім щось придумають... головне своїх людей повернути і "червоні лінії" не перейти...

Висновок один -- Зеленський став на складний та багатогранний шлях "великої політики" і якщо хоче в ньому бути успішним, необхідно швидко вчитися. Успішна реінтеграція Донбасу -- це питання не одного дня і не одного саміту, до реалізації цього необхідно йти крок за кроком, маючи чітку дипломатичну макростратегію.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net