Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.12.2012 16:32

Зміни в законодавстві про держ.реєстрацію нерухомості

Зміни в законодавстві про держ.реєстрацію на нерухомість

Багато хто з нас чув про те, що з 01.01.2013 року наступають глобальні зміни. З цього приводу в суспільстві висувається багато думок: хтось радіє та стверджує, що новий порядок реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяження спрощується та пришвидшується, зникнуть безкінечні черги в органах БТІ, а хтось, навпаки, скептично ставиться до змін, вказуючи на підводні камені нової реєстрації. Добре це чи ні, вирішувати не мені, але вважаю за необхідність ознайомити громадськість з нормами чинного законодавства.

Відповідно до закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно – це єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єктів цих прав.

Згідно Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури Державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно”, ст. 46-1 Закону України “Про нотаріат” доповнена таким змістом: “Нотаріус під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва має доступ та користування Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Нотаріус є спеціальним суб’єктом, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно і який має печатку такого реєстратора”.

Державна реєстрація прав є публічною, проводиться органом державної реєстрації прав, який зобов'язаний надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому законодавством.

У зв’язку з цим, вважаю доречним викласти деяку необхідну інформацію про вимоги до документів, які надаються державному реєстратору, а саме: текст документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, повинен бути написаний розбірливо. Прізвище, ім'я, по батькові фізичних осіб та їх місце проживання, а також найменування юридичних осіб та їх місцезнаходження повинні бути написані повністю.

Не приймаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень документи з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими не обумовленими в них виправленнями, заповнені олівцем, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст.

Відповідальність за відповідність електронних копій оригіналів документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, оригіналам таких документів у паперовій формі несе особа, яка подає заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі.

Державний реєстратор самостійно приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, або відмову в такій реєстрації. Втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян та їх об'єднань у діяльність державного реєстратора, пов'язану з проведенням державної реєстрації прав, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]