UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
11.07.2012 14:13

Один акт, одні обставини – два рішення?!

На сьогоднішній день податкова служба України практику безпідставного визнання правочинів нікчемними зробила всеукраїнською та повсякденною.

На сьогоднішній день податкова служба України практику безпідставного визнання правочинів нікчемними зробила всеукраїнською та повсякденною.

При цьому податківці, як правило, йдуть двома шляхами: 1. складення акту перевірки з подальшим можливим винесенням податкового повідомлення- рішення та 2. порушення кримінальної справи за ст. 212 КК України.  При цьому формулювання об’єктивної сторони правопорушення є ідентичним як для кримінальної, так і для податкової справи. Але в подальшому, розвиток кримінальної та податкової справи може йти зовсім різними шляхами. Для простоти розуміння наведу приклад з життя.

Обставини справи (самі обставини реальні, назви змінені).

Підприємство „А” перевірила податкова інспекція, наслідком чого було винесено податкове повідомлення рішення на 3000000 грн. . Підприємство не погодилось з таким нарахуванням та оскаржило та податкове повідомлення – рішення до суду . Податкова служба  вкрай не любить розумних та принципових платників податків, а тому у відповідь податкова міліція порушила кримінальну справу відносно керівника підприємства „ А”  Іванова І.І. за ст. 212, 366 КК України. При цьому підставою для порушення кримінальної справи слугував той самий акт перевірки, на підставі якого винесли податкове повідомлення-рішення. Звичайно, судову процедуру оскарження податкового повідомлення – рішення зупинили до закінчення кримінального розслідування. Під час розслідування кримінальної справи було допитано безліч осіб, проведено ряд експертиз. Економічна експертиза, зокрема, підтвердила висновки акту перевірки тільки на 300000 грн., тобто, у десять раз менше ніж вказано у самому акті та податковому повідомленні- рішенні. Саме така сума в 300 тис. грн., а не в 3 млн., як вказано в податковому повідомленні-рішенні, була вказана в обвинуваченні. З певних причин директор підприємства „А” Іванов І.І. прийняв рішення сплатити 300 тис. грн. Відповідно, саме кримінальне переслідування було закрите за ст. 7 КПК України внаслідок зміни обстановки – суму недоїмки особа погасила повністю. 

Здавалося б, що на цьому переслідування керівника та підприємства закінчились: кримінальна справа закрита, недоїмка сплачена. Але ...

В нашому українському законодавстві завжди знайдеться „АЛЕ”! І в нашому випадку „але” – це існування податкового повідомлення – рішення на 3 млн.!

Згідно ст. 58.4 ПК України податкова служба повинна була винести нове податкове повідомлення-рішення з урахування висновків рішень по кримінальній справі. Однак такого нового рішення податкова служба не винесла, оскільки  повинна була б відмовитись від нарахованих 3 млн.! В нашій державі податкова служба НІКОЛИ не відмовляється від нарахованих зобов’язань!

Слід зауважити, що саме оскарження податкового повідомлення- рішення на 3 млн. грн. успіху не отримало. Незважаючи на всі доводи позивачів:

  • що висновком економічної експертизи підтверджено акт перевірки тільки на 300 тис. грн.;
  • що такий висновок економічної експертизи був підставою для подання та закриття кримінальної справи судом за ст. 7 КПК України;
  • що згідно ч.4 ст. 72 КАС України вирок суду є обов’язковим для адміністративного суду і т.д.

адміністративний суд в позові відмовив. Не буду освітлювати доводи адміністративного суду, оскільки вони заслуговують на окрему статтю або можливо й цілу дисертацію „Як навчити суддів оцінювати докази за умови, що вони у ВУЗах належно не навчались” . Заслуговує на увагу наступний момент. Держава в особі податкової міліції та суду встановила несплату податку на суму 300 тис. грн., а та сама держава тільки в особі податкової інспекції та адміністративного суду на суму 3 млн. грн.?! І це за умови оцінки одного і того ж акту перевірки!

Наприкінець, хотілось б попередити підприємців, керівників – закінчення кримінальної справи по ст. 212 КК України зовсім не означає закінчення всіх проблем.  Чинне законодавство, на жаль, не збудовано таким чином, щоб одне і те ж питання сплати податків вирішувалось однаково всіма органами держави.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]