Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
11.06.2015 10:57

Люстрований очільник міліції Києва Терещук подав в суд на поновлення

Люстрація чи профанація ?

Наша країна занадто довго жила за принципом «друзям – все, ворогам – закон». По-суті, на сьогоднішній день, ця стара традиція влади й досі не аби як заважає робити реальні зміни у державі.

Навіть так-званий Закон України «Про очищення влади» не дав очікуваного суспільством результату. Переважно, на місцях, залишаються ті самі, перевірені часами Януковича, кадри, котрі вміло перефарбувавшись й надалі продовжують виконувати управлінські функції.

97_main.jpg

По суті, люстраційним законом передбачено звільнення всіх високопоставлених чиновників та правоохоронців, котрі обіймали керівні посади за часів Януковича.  Також законодавством передбачено проходження спеціальної перевірки особами, котрі претендують на заняття посади, пов’язаної з виконанням функцій держави.

Особливо пильно суспільство спостерігає за процесами люстрації у правоохоронних органах. Саме правоохоронці були караючим мечем у руках банди Януковича. І зрозуміло, що якщо десь в глибинці,  високопосадовцю вдається сховатися від пильного «люстраційного» ока, то столичні державні повинні бути взірцем реформ та очищення. 

У цьому сенсі показова ситуація з головним управлінням міліції у місті Києва, де, як нещодавно з’ясували журналісти, працює чимало високопосадовців  з чималими статками та темними плямами в біографії.

Здавалось би, хто-хто, а очільник київської міліції, після зимових подій 2014 повинен бути кришталево чистим перед суспільством та законом. За даними Громадського люстраційного комітету, який провів незалежне дослідження та склав реєстр осіб у відповідності до Закону України «Про очищення влади» начальник ГУ МВС у місті Києві Олександр Терещук прямо підпадає під дію цього закону. Очевидний факт був довго непомітний у профільному міністерстві, і лише 5 червня цього року Арсен Аваков підписав Наказ яким звільнив опального міліціонера.

Не тільки волиняни пам’ятають, як у лютому 2014 року тодішній очільник волинської міліції розпорядився відправити, підпорядкований йому підрозділ Беркуту до Києва для розгону Майдану.

Засоби масової інформації тоді облетіли фото та відео- матеріали, де Терещук особисто зізнається про це виступаючи перед луцьким майданом.
Чомусь тоді ці кричущі факти не завадили Олександру Терещуку очолити київську міліцію. 

Досить короткий термін перебування генерала на цій посаді генерал встиг стати головним фігурантом низки майнових та корупційних скандалів. Як повідомляє сайт anticor.com.ua, з посиланням на власні джерела в СБУ, існує запис телефонної розмови, під час якої , начальник ГУ МВС Києва пан Терещук поставив Макаренку (екс-очільнику ДАІ Києва) завдання зібрати 400 тис грн. Гроші призначалися на покупку особистого автомобіля для Терещука. 

Крім того величезного розголосу набула ситуація з будинком генерала, котрий побудований на незаконно отриманій земельній ділянці в Голосіївському району, котра нині арештовано. Варто відмітити, що саме Голосіївський райвідділ МВС довгий час очолював саме Олександр Терещук. 

Але вчора зранку ряд громадських організації на чолі з «Автомайданом Києва» пікетували адміністрацію Президента з вимогою поновити Олександра Терещука на посаді очільником міліції. Головним аргументом громадськості є той факт, що Терещук добре з ними співпрацював, але якщо взяти статистику підвищення рівня злочинності в столиці, то цифри будуть далеко не на користь генерала.

Дане дійство скоріш за все було схоже не на пікет, а  добре зрежисовану постановку, на яку представник головного департаменту з питань діяльності правоохоронних органів та протидії корупції дав вичерпну відповідь.  

- Призначення очільників главків міліції – це компетенція міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Адміністрація Президента може лише взяти ваше звернення, розглянути і скерувати до МВС. 

У силовому міністерстві  справ ситуацію зі звільненням Олекандра Терещука коментують коротко, посилаючись на Закон України «Про очищення влади», мовляв, його люстровано і крапка. 

Ідея люстрації широко вітається українським суспільством і була покликана очистити владні кабінети. 

Але з джерел, що працюють в головному управлінні МВС у місті Києві стало відомо, що люстрований генерал Олександр Терещук й досі ходить на роботу та подав до суду з метою оскарження дій міністра Авакова щодо свого звільнення.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]