Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

Майже 5 років тому, 15 грудня розпочалася кримінальна історія всесильного, як йому здавалося, мера Ніжина Приходька

Тоді це була людина своєїепохи: корумпована і безкарна йогонаказів слухали навіть правоохоронці.У ті часи для мера не були проблемоюзмінити голову міського суду. За йогож особистим повелінням будь-яку людинумогли перетворити на ізгоя. Тепер всескінчилося.

12грудня після сьомого переносу розглядусправи, Вищий спеціалізований суд за45 хвилин розглянув касаційну скаргуекс-мера Приходька та його адвоката навирок Новозаводського районного судута Ухвалу апеляційного суду, яким йогозасуджено до 6 років позбавлення волі. Перебіг даної справи контролював особисто народний депутат Олег Ляшко.

Укасаційній скарзі захист засудженогопросив суд закрити кримінальну справустосовно мера за недоведеністю йоговини. Під час виступу у залі судузасуджений Приходько виглядав розгубленим.Неначе плачучи, тонким голоском розповідавпро те, як його, принципового керівника,хочуть відсторонити від посади. Протевін не називав хто саме його намагаєтьсяприбрати. Основним своїм ворогом вінназивав Олега Баранкова, який донедавньогобув його заступником. Згадуючи його,Михайло переконував суд, що саме тодішнійсекретар ради був головним ініціаторомприпинення повноважень голови, внаслідокякого він був позбавлений права керувативиконкомом. Мабуть, Приходько забув проте, що у матеріалах справи наявно чималодоказів, як він особисто головував назасіданнях виконкому в той період.Загалом, лінія захисту Приходька ніякне змінилися, починаючи з першоїінстанції. Все, про що він говорив, можналегко описати виразом: “Я - святий ічесний, решта — просто страшенні злодії”.

ЗахисникПриходька, колишній суддя Верховногосуду України, Олександр Федченко,намагався “розбити” обвинувачення,тільки робив він це чомусь не з юридичної,а з суто політичної аргументації. Першза все захисник неодноразово посилавсяна свідчення Максима Багрінцева, якийнині підозрюється у вбивстві і отримавпрізвисько “Ніжиський Лозінський”.Адвокат Приходька вчерговий раз розповівсуддям наперед заучені слова про ситуаціюз так-званим замахом на мера, який мавздійснити депутат. Неодноразово вінпосилався і на свідчення Багрінцева,яких останній попередньо не давав. Намомент навіть склалося враження, щопрізвище підозрюваного депутатавикористовувалося за аналогією покійногокеруючого справами міськвиконкомуАнатолія Крутька самим екс-мером уапеляційному суді. Дивним є і той факт,що головним доказом переслідуваннявнутрішніми органами Приходька захисникнавів ситуацію, коли міліція затрималаекс-мера у потязі при спробі втечі і направила його до СІЗО, хоча цей епізоджодним чином не стосується отриманняхабара екс-мером.

Представникоргану державного обвинуваченнязазначив, що частково підтримує касаційнускаргу прокуратури Чернігівськоїобласті. На його думку, справу Приходькаслід було повернути до апеляційноїінстанції для обрання по відношення доекс-чиновника більш суворішого покарання,ніж 6 років в'язниці. За словами прокурора,вина Приходька у отриманні ним хабарає неодноразово доведеною і навіть непідлягає обговоренню.

Післязаслуховування всіх сторін колегіясуддів направилася у нарадчу кімнату,після якої суд оголосив Ухвалу. В нійколегія суддів Вищого спеціалізованогосуду з розгляду цивільних та кримінальнихсправ частково задовольнили скаргуПриходька та його адвоката. Так суд зменшив суму хабара до 20 тисяч доларівта зменшив термін позбавлення волі до4 років. Раніше Апеляційний судЧернігівської області теж прибрав ізвироку перший епізод отримання хабара.

Осьтак пройшло останнє судове засіданняпо справі Михайла Приходька. Позадулишись 3 роки судової тяганини та купи людської брехні, пліток та інтриг. Післязасідання сторона захисту відмовиласядавати будь-які коментарі.Незабаромсуд має направити Ухвалу до виконання.І тепер вже кримінально-виконавча службамає доправити Прихлдька до місцявідбування покарання, якщо, звичайно,екс-мер знову не намагатиметься накиватип'ятами.  

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net