Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

Переговори і домовленості – єдиний порятунок революції

Штучностворена політична криза нині знаходитьсяна своєму апогеї. Влада всіляко намагаєтьсяхоча б медійно приглушити конфлікт, аленавпаки його поглиблює та екскалує.Проплачені мітинги біля Верховної Ради,заяви про наявність трупів — це лишенамагання «затролити» тему. Хоча головним«тролінгом» влади повинні стати непогрози, екстремізм та рішення судів,а повна недієздатність опозиції. Показоваситуація – провал голосування завідставку парламенту і постійнеблокуванням ради. Всі дії опозиціонерівта їх політтехнологів можна коротконазвати «ігрищами на публіку». Адже такбездарно втратити шанс і не скористатисявнутрішнім розколом ПР може тількиукраїнська опозиційна еліта.

Якщореально підрахувати кількість «штиків»,які потенційно готові проголосувати«За» відставку уряду, то їх кількістьперевалила би за число набагато більшеніж 226. Але чомусь парламентарі навітьне намагалися домовлятися про успішнеголосування, п овністюпроігнорувавши наявні внутрішні групивпливу у Партії регіонів, яка нинірозкололася на кілька таборів.

Післятого, як дане питання успішно провалилося,єдине, на що спромоглися опозиціонери,- це перекинути відповідальність завідставку уряду на Президента. Погодьтеся,щось схоже на маневр Януковича зізвільненням Тимошенко, щоправда узворотному напрямку. Але і в такому разівладні політтехнологи зможуть легковикрутитися із цієї ситуації. Устагаранта промовлять наступні слова: «Яприйму відставку уряду, якщо за ньогопроголосує рада». Після такої заяви,мені, хотілося б побачити реакціюопозиційної трійці, а вам ?

Тожєдиний вихід, який наразі залишаєтьсяу опозиції – йти на переговори з владою.Переговори мають проводитися відкритоі гласно. Євромайданівці теж маютьвизначитися із кандидатурами для участіу них і відігравати там провідну роль.Бажано, щоб переговорники від мітингуючихне належали до жодних політичних партій.Результатом переговорів має стативідставка уряду, звільнення всіхнезаконно затриманих та припиненнябудь-якого переслідування учасниківпровокацій. Будьмо реалістами, жоднихперевиборів не відбудеться черезбанальну відсутність коштів у державі.У разі відставки уряду варто очікуватий те, що частина міністрів пропонуватиметьсядо нового складу, позаяк колективнийЯнукович не дасть злити команду«младореформаторів», на відміну відАзарова і його людей.

Якщож переговори не відбудуться, то існуєможливість затухання даного мітингу,як це було з першим євромайданом, а іскрадля його нового запалу вже навряд чизнайдеться. У даному випадку цілкомреальне чергове і остаточне розчаруванняукраїнців у політиці. Варто усвідомлюватиі те, що існує великий ризик масовихзахворювань протестувальників відпереохолодження або різних інфекцій.

Єдинепитання, яке найбільш заважає переговорам— це гарантії виконання всіх домовленостей,і три екс-президенти у жодному разі неможуть виступати гарантами у цихпереговорах. Було б набагато краще, абиза виконання домовленостей відповідалипредставники ЄС, які у будь-який моментможуть перекрити владі всі псевдоінтеграційні прагнення і таким чиномвибити головний козир на виборах 2015.

Квасневськийзаявив, що доля України вирішиться унайближчі 48 годин, які вже майже минули.

Тож,якщо не переговори врятують революціювід краху, то що ? 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net