Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

Події парламентського дня 13 листопада свідчать про неабиякий тиск Росії на українську політику, тепер все залежить від ЄС. А поки ми поступово перетворюємося на проект з кодовою назвою «Білорусь-2»

Сьогоднімайже завершилась умовна парламентськаінформаційна кампанія під назвою«Євроінтегратори» проти «Митноінтеграторів».За цей чималий період на цю тему проведенобезліч виступів та зроблено чималозаяв. До останнього в рахунку з великимвідривом вели «Євроінтегратори», і дляповної перемоги були задіяні всі можливіважелі. Навіть за допомогою МВС видалилиз гри головного гравців «Митноінтеграторів»- Маркова. Все йшло до того, що Українауспішно закінчить прийняття всіхнеобхідних законів і перейде в спокійнустадію очікування саміту у Вільнюсі.Проте цілком прогнозовано, що у грувтрутився Кремль і містер Пу. Декількаперемовин, одна з яких таємна, і, здавалося,ніякої Асоціації так і не буде.

Але, намою думку, Банкова наразі веде витонченуполітичну гру. Суть її дуже проста іпо-своєму геніальна. Вона полягає втому, аби не зіпсувати відносини з Росієюі підписати бажану асоціацію. У разітакої гри і неприйнятті закону, якийдає змогу лікувати засуджених за-кордоном,влада на публіку показує Росії готовністьдомовлятися. Різка зміна меседжівголовних спікерів ПР є цьому яскравимпідтвердженням. Ще місяць тому всі вонистверджували, що Віктор Янукович об'єднавукраїнців ідеєю, що Україна це Європа.Сьогодні вони всі, як один переорієнтувалисяу бік Росії з суто економічних обґрунтувань.Все це призводить до того, що Януковичперед Путіним стає кришталево чистимі ні в чому не винним. Доцільним прикладомцього був випадок, коли Президент Українипереклав рішення по Тимошенко напарламент і сам абстрагувався від цього,хоча він одноосібно легким розписомруки міг би це давно зробити.

Другоюланкою у цій грі є провладна фракціяПартії регіонів у Верховній Раді. Росіязнає, що вся вона повністю контрольованаАдміністрацією Президента, тому заприйняття радою “закону Тимошенко”офіційний кремль навряд чи буде дорікатиОлександру Єфремову і його колегам пофракції.

Допокиміж Києвом і Москвою тривають напруженіперемовини, представники Міністерствазакордонних справ України з упевненістюстверджують про те, що Асоціація з ЄСбуде підписана. І говорять вони, маючивсі на це підстави.

ДляЄвросоюзу є неприйнятним зростаннявпливу РФ, а тому питання євроінтеграційногомайбутнього України наврядчивирішуватиметься за підсумками доповідімісії Кокса-Квасневського. Скоріш завсе у контексті справжньої геополітичноїгри ЄС прийме принципове рішення, якестосується не так України з усіма їїпроблемами, а Росії. Саме жертвою боротьбицих двох впливових гравців ми зараз іявляємося. Підписання угоди про АсоціаціюУкраїни з ЄС буде великим ударом поПутіну, після якого він довгий часприходитиме в себе. А питання вибірковогоправосуддя і звільнення Юлії Тимошенконабагато легше буде вирішити, колиУкраїна стане асоційованим членом ЄС.

Звичайно,що все це припущення, але щиро хочетьсявірити у написане. Погодьтеся, набагатокраще бути членами євроспільноти на їїзадвірках, чим членом “Мутного союзу”.І хоча після підписання Угоди проасоціацію всіх нас очікують нелегкічаси, ми готові терпіти. Терпіти будемовсе: тиск Росії і черги на кордоні з нею,закриття підприємств, продукція якихне витримає конкуренції і решту всього,чим нас лякають. Є одне мудре прислів'я:“Все, що не вбиває робить нас сильнішим”,і ним потрібно керуватися.

Ниніми стоїмо на роздоріжжі між цивілізованоюЄвропою і імперською Росією. В якусторону рухатимемося покаже час, аленині дуже не хочеться, аби Українаперетворилася на другу Білорусію —ізольовану країну з вічним періодомзастою.

Тожнині доля України залежить не відВерховної Ради і Президента, а тількивід політичного рішення Європи. Та чиобере вона нас ?  

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net