Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

Кримінальна справа Ніжинського мера-хабарника цілком заслуговує на те, аби стати хрестоматійною. Вже навіть нардепи відкрито заявляють, що мер-хабарник сам дає хабарі, щоб відкупитися від покарання.

 Всім відомийсуддя-колядник Ігор Зварич, якого тежзасуджено за хабар, написав книгу прокорумповані реалії українських судів.А от ніжинський мер-хабарник МихайлоПриходько навряд чи захоче писати просистему українського правосуддя івказувати суми грошей, якими вінрозраховується за свою свободу.

31 жовтня 2013мало відбутися судове засідання Вищогоспеціалізованого суду за касаційноюскаргою засудженого екс-мера НіжинаМихайла Приходька. Проте воно вп'ятепереноситься з мотивації того, щокримінальна справа дуже складна іпотребує ретельного вивчення. Це притому, що касаційне провадження по ційсправі відкрите ще 4 квітня цього року,саме тоді призупинене виконання вирокупо відношенню до Приходька.

Таке рішеннясуду дало можливість засудженомуекс-меру покинути стіни СІЗО, де йогоутримували до моменту етапування.

Очевидно, щозадовольнити касаційну скаргу Приходькасуд не може, позаяк по відношенню доіншого засудженого рідного брата мера,який, до речі, визнав свою вину у передачімерові хабара, вже діє вирок. Тож йомузалишається тільки "тягнути" справута переносити її розгляд, що й успішноробиться на протязі останніх 8 місяців.Все ж таки судові переноси мають раночи пізно закінчитися, але тут ледь не впорятунок екс-чиновникові стала прокуратура.

В касаційнійскарзі представники державногообвинувачення просять Вищий спеціалізованийсуд направити справу на новий розгляддо суду першої інстанції. Це мотивуєтьсятим, що по відношенню до засудженогопопередніми судами обрано досить м'якепокарання. Варто відмітити, що ценеабиякий "подарунок" для екс-мера.У разі задоволення Вищим спецсудомкасаційної скарги прокуратури, всепочинається спочатку.

Знову першаінстанція, вже втретє допитуватиме всіхсвідків та вивчатиме матеріали справи!Аналізуючи хід попередніх розглядівсправи, можна з упевненістю стверджувати,що розгляд може тривати більше півроку.Далі апеляційний суд, знову ж такипродовжить допит всіх свідків та переглядматеріалів справи – ще три місяці. Потімкасаційний, який знову може зупинитивиконання вироку! За таких умов колишнійпосадовець навряд взагалі отримаєзаслужене покарання.

Та найголовнішедля Приходька те, що у разі скасуваннявироків Вищим спецсудом, він можеоскаржити рішення сесії Ніжинськоїміської ради про припинення власнихповноважень і повернутися на посадуміського голови. Очевидно, що ця посадапотрібна йому лише для самозбереженнята розправи над неугодними свідками іжурналістами, які висвітлювали перебігйого судів.

В принципі, доостаннього моменту все було запланованосаме так, але значний розголос кримінальноїсправи зіпсував плани. Це сталося післятого, як вкотре на засідання прибувнардеп Олег Ляшко. Після черговогопереносу розгляду справи він звернувсядо суддів з натяком на те, що йому відомопро брудні оборудки навколо цієї справи,і пригрозив представникам Фемідивідповідальністю за скоєний злочин.Дісталося на горіхи і екс-меру, у ньогоЛяшко вимагав вибачитися перед ніжинцямита зробив звернення, в якому вкотре разпоставив під сумнів незаангажованістьсуддів по справі мера-хабарника.


Ранішеопозиційний депутат ВолодимирАр'єв також заявляв про можливістьзадіяння корупційних схемз боку суддів по даній кримінальнійсправі.

Допоки судипереносяться, невідомо яким будеостаточне рішення. Очевидним є лише те,що в цій кримінальній справі за хабарництвонавряд чи все обійшлося лише однимхабарем, за якого і спіймали Приходька.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net