Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.

Вже не перший рік триває оголошена особисто Вами війна із корупцією...

Все більше і більше засоби масової інформації рясніють повідомленнями правоохоронних органів та прокуратур про затримання посадовців різних рангів за хабарі. А їх суми, вилучені під час затримання, дивують українців своїми розмірами та чиновницькою нахабністю.

Зовні здається, що й справді йде справжня війна з хабарниками. Але за даними соцопитувань чомусь все більше українців заявляють про бажання вийти на вулиці і протестувати проти тотальної корупції в державі.

Корупціонерів та хабарників не стало менше, і здається, що їх кількість тільки зросла. Більшість громадян вважає, що найбільшу роль у цьому відіграє судова система. Якщо проаналізувати кількість кримінальних справ по хабарництву, направлених правоохоронними органами до суду, і кількість реально засуджених хабарників, то це, як кажуть в Одесі, «большая разница».

До судів надходять тисячі справ, розгляд яких тягнеться роками або взагалі припиняється. Таким чином, уся робота правоохоронців та прокуратури в антикорупційній війні нівелюється. Ось де захований «корінь корупційного зла».

Факти, як відомо, річ уперта і говорять самі за себе. Візьмемо, наприклад, справу ніжинського мера Михайла Приходька. Його заарештували ще у 2008 році за отримання хабаря у розмірі 60 тисяч доларів США.  Справу проти чиновника порушив заступник генпрокурора Рінат Кузьмін. Правоохоронці гучно прозвітували про свій успіх, а люди повірили в те, що боротьба з хабарництвом в Україні існує. Але їх віра згасла, коли за розгляд справи взялися суди.

Сьогодні кримінальна справа щодо ніжинського мера Приходька й досі блукає коридорами та кабінетами служителів Феміди. У простих людей виникає запитання: «Навіщо міліції, прокуратурі, іншим спецслужбам ловити хабарників, якщо українське правосуддя не може встановити для них покарання вже більше 5 років?».

Можливо, дешевше для українського бюджету, аби хабарники й надалі працювали та продовжували отримувати свою «мзду»?

Шановний Вікторе Федоровичу, боротьба з корупцією та хабарництвом, які Ви обіцяли випалювати «каленим залізом» так і залишатиметься на паперах звітів, поки українці не побачать реальних результатів. Один суддя-засівальник Зварич за декілька років - дуже мало для того, щоб ми повірили у те, що з корупцією дійсно боряться.

Закликаю Вас бути гарантом наших прав, почуйте свій народ і захистить його від хабарників-корупціонерів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]