Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
04.11.2016 20:00

Адвокатура – чи є різниця між українськими та російськими адвокатами

Частина 2 Не все то адвокат, що блищить. Не кожен, хто носить прізвище Фейгін – це адвокат. Навіть коли сам себе так називає. Як відрізнити справжнього адвоката від спеціаліста з самореклами?

юрист.jpg

Чиє на що сподіватись Роману Сущенку?

У ЗМІ доволішироко висвітлюється інформація щодо справи Романа Сущенка. І це добрий знак –оскільки свідчить, що не тільки Укрінформ, де працював журналіст, але й владабуде вживати заходи щодо його звільнення.

Нажаль, викликаєзанепокоєння той факт, що представляє інтереси Сущенка саме адвокат МаркФейгін. Гучні справи, як видно з наведеного раніше, приносили тільки пануФейгіну нові піар-бонуси. А ось його підзахисні – отримували реальні строки загратами.

30.09.16 уМоскві був затриманий український громадянин, журналіст (кореспондентУкрінформ), акредитований у Парижі (останні 6 років) Роман Сущенко. Протягомперших кількох днів до Романа у слідчому ізоляторі не допускали ні консула, ніадвоката.

Лише 04.10.16адвокат Фейгін таки потрапив до підзахисного. І ось далі починається «зірковагодина» адвоката і безпросвітне майбутнє для Сущенка.

2 листопада 2016року у місті Києві відбулася прес-конференція в Укрінформ з приводу незаконного затримання у Москві власногокореспондента агентства Романа Сущенка.

Іщо ми почули? А ми почули одні політичні гасла, відсутність конкретики.

Одразу ж «кидається в очі» доволідивна позиція Фейгіна: що позитивне рішення суду в інтересах Сущенко залежитьне від його професійних дій, а від політичної заангажованості суду та позиціїіноземної спільноти.

Крім того, Фейгін навіть недопускає можливості виграти справу у суді – оскільки визначає тільки одинспосіб звільнити Сущенка – через обмін.

За словамиФегіна «…найбільш реальний результат – обмін. Івсю цю історію ми і будемо так профілювати. Вирішальною буде політична складова– конкретні переговори. Однак і процесуальна частина, яку я веду, також дужеважлива. Потрібно готувати фундамент, майданчик для переговорів політиків,дипломатів». (Зауважую – не фундамент для закриття справи, а фундамент самедля політичних переговорів!).

Про можливість обміну вінпереговорив з багатьма чиновниками, народними депутатами та людьмикомпетентними «вовлеч ёнными в вопрос обмена и т.д.»( нажальне уточнив, з ким саме та про що вони домовились), згадав Мінські угоди.

Також, Фейгін заявив, що обжалуваврішення суду щодо продовження терміну арешту Сущенко та його перебування усьоготерміну у слідчому ізоляторі. Але Московський суд 27 жовтня 2016 р. відхиливапеляцію та залишив останнього за гратами. Проте, чомусь аж до часу проведенняконференції адвокат Фейгін так і не подав відповідні документи із скаргою доЄвропейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ), не оскаржив незаконнезатримання.

На учорашній прес-конференції відадвоката ми почули, що є доволі суттєві підстави для визнання затримання Романанезаконним, навіть декілька разів різні факти наводив, часи затримки тапідписання протоколів згадував. А де ж скарга до ЄСПЛ? Вона ж повинна вже бути«запущена у роботу», оскільки розгляд справи може бути призначений аж черездекілька років.

Потрібноврахувати, що кожен рік ЄСПЛ отримує десятки тисяч скарг. Він не має можливостірозглядати малозначні, беззмістовні або повторні скарги, а також скарги, що незачіпають питання, які заслуговували б розгляду міжнародним контрольниморганом. Такого роду скарги можуть бути відхилені, якщо Суд визнає, що заявникзловживає правом на подання скарги. До цього висновку Суд може прийти також,якщо скарга містить лайку або образи.

До того ж, скаргатакож може бути відхилена в тих випадках, коли дії, на які скаржиться заявник,не завдали йому значної шкоди, і при цьому предмет скарги не зачіпає новіаспекти в області прав людини, які могли б вимагати розгляду на міжнародномурівні i був уже розглянутий у національному суді.

Крім того, Марк Фейгін планує провестиперемовини з головою сенату Франції Жераром Ларше з метою заручитися підтримкоюфранцузьких політиків для звільнення затриманого у Росії журналісту РоманаСущенка. Але слід відмітити, що жодного рішення за результатами переговорів небуде взято до уваги судом, оскільки вони не є доказами у справі. Може, це простоще один спосіб для адвоката Фейгіна засяяти на небосхилі в якостівсесвітньовідомого правозахисника, у русі слів якого діятимуть світовіполітики? Адже аналогічно він поступав і під час розгляду справи Савченко. Але,як ми пам’ятаємо, самій Савченко це не допомогло.

Можна довго аналізувати те, щобуло сказано вчора на прес-конференції, але висновки будуть не втішні. Що ж мидізналися з роздумів пана адвоката:

-                     щоу обвинуваченого є дружина і дочка;

-                     щоу Росії дуже добре та якісно вміють проводити розслідування;

-                     що справа можебути вирішена виключно у політичному ключі;

-                     щозаконного рішення від судової влади ми не дочекаємось;

-                     хтоє добрим, а хто поганим не тільки у справі, але й на світовій арені;

-                     яктреба вести переговори та з ким;

-                     якіакції проводити серед журналістів та світової спільноти для звільнення Романа;

-                     пропоказовий суд над Сущенком, якщо тільки «Кремль» не виявить бажання щосьпоміняти;

-                     промарні спроби захистити Романа за допомогою законів (а навіщо тоді адвокат?),але гарне розміщення у слідчому ізоляторі та ввічливе ставлення до ньогоперсоналу.

Знаєте, думаю, слід погодитись зколегою, який сказав, професійний рівень адвоката визначають не кількістьнаданих у ЗМІ інтерв’ю, а кількість виграних справ. Іноді, навіть призначеннямінімального строку чи умовного – це вже велика перемога адвоката, якийзаймається захистом свого клієнта. Ключове слово тут – ЗАЙМАЄТЬСЯ.

 

Професійніякості адвоката Марка Фейгіна під великим питанням.

Нагадаю, що зазначені мною«ЗІРКОВІ» справи цього скандального адвоката закінчувались для підзахиснихстроком позбавлення волі. Виходить, Марку Фейгину не вперше програвати гучні справи, тому він знає,що робити в такому випадку.

Як інакше можна пояснити відмову відборотьби за виправдання Надії Савченко, нескінченні піар-вояжі, постійні заявидля ЗМІ, які лише погіршували становище підзахисної?

Наприклад, відомо, що саме запорадою свого адвоката Надія Савченко відмовилася від подачі апеляційної скарги(тобто від опротестування вироку суду). І до чого це призвело? Є серйознісумніви в справедливості вироку, а адвокати не дають його опротестувати. Зюридичної точки зору виходить, Савченко згодна з вироком, якщо не хоче йогоопротестувати? Ми усі чули, що сама Надія з несправедливим вироком незгодна,але вона не розбирається в нюансах законодавства, тому стала жертвоюманіпуляції з боку людей, які використовують її справу у своїх інтересах.

Слід зауважити, що вже післятого, як Надію повернули до дому, піднявся скандал у пресі щодо невиваженостіта нескоординованості дій її адвокатів. Доволі цікаво, що скандал вчинили саміадвокати.

Як може працювати команда адвокатівнад справою та діяти злагоджено щодо виправдання підзахисного, коли вони нечують один одного? (http://gordonua.com/news/politics/feygin-eto-bylo-pervoe-politicheskoe-delo-novikova-on-izvesten-kak-uchastnik-televiktoriny-134001.html

А ось ще стаття http://gordonua.com/news/politics/polozov-takogo-boltuna-kak-novikov-mne-vstrechat-eshche-ne-dovodilos-156815.html,яка більш докладно розповідає про претензії адвокатів один до одного.

Нажаль, мій висновок полягає втому, що всі ці шумні заяви у ЗМІ – це лише спектакль. А всі справи адвокатпрограв, підзахисні засуджені. Зараз, звинувачуючи одне одного, колишнізахисники Савченко не здійснюють аналізу, у чому саме їхні дії були помилковимиі що потрібно було зробити. Не зазначає пан Марк Фейгін і чому під час розглядусудових справ він не вживав усіх необхідних заходів для виправданняпідзахисних. А так, час пішов – тому тепер можна звинувачувати одне одного втому, що хтось чогось колись не то начебто сказав чи зробив.

Але ж, не дивлячись на усевищевикладене, можна відзначити, що адвокати досягли принаймні однієї задачі –«розкрутили» самих себе в якості «модних адвокатів». 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net