UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.10.2020 23:30

Головоломки Президента: місцеві вибори 2020

Політтехнолог "SIC Group Ukrainе". Голова політичної партії "Національна платформа

Політичні технології потрібні для грамотного пакування ідей політичних сил, аби вони дійшли до виборців. Не гребують політичними технологіями на місцевих виборах й Офіс Президента.

Чи бувають політтехнології незаконними?

 Є декілька видів політичних технологій: білі, сірі та чорні. У нас як в країні, де багато людей ментально ще перебувають у стані 90-х, або ще не відійшли від пострадянського шоку, активно використовуються сірі та чорні політтехнології. При чому останні караються законом. Ми ще не перейшли до західної моделі проведення політичних кампаній. Тому багато хто планують вигравати на виборах саме з допомогою адмінресурсу або підкупу.

 Місцеві вибори 2020 вкотре довели, що політичні сили не гребують використанням різних політичних технологій. 

 Одним з них є формуючі соціологічні опитування та рейтинги. Опитування  проводяться таким чином, щоб закласти у свідомість виборця те чи інше переконання, наприклад, шляхом особливості постановки запитань. Ще використовують публікацію результатів опитування, які  помилково вказують на домінування певних думок в суспільстві.

 Згадаймо як загадковим чином у соцопитуваннях почав з’являтись Зеленський. Зараз схожа ситуація відбувається з Пальчевським. Він почав свою політичну кампанію нещодавно, але при цьому його рейтинг зашкалює (понад 20%).

 Нещодавно сколихнула громадськість заява Президента про те, що 25 жовтня відбудеться опитування прямо на виборчих дільницях. Це теж один з методів формування думки за допомогою політичних технологій. Варто зазначити, що питання є дуже дискусійними, часто незрозумілими, адже основні позиції наприклад, Будапештського меморандуму не спливають в голові пересічного українця. Ось перелік цих запитань:

 Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?

 Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?

 Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?

 Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?

 Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?

Політичні ігри Офісу Президента

Нещодавно Офіс Президента найняв Михайла Подоляка, який як ніхто знає про політичні технології. Відомий він не лише як політтехнолог та колишній редактор “Обозреватель”, але й своїми зв'язками з оточенням Януковича. Його головна роль -  гасити скандали навколо Єрмака і берегти репутацію ОП і самого Президента.

 Однак, Подоляк явно не справляється зі своїми завданнями. Масштаби та частота політичних скандалів наводять на думку, що роль Подоляка може зводитись саме до дискредитації найближчого оточення Президента. Оскільки ніякого позитиву радник ОП в публічному просторі для репутації не виробляє, але при цьому вже півроку там працює.

 Новими мішенями для інтриг Подоляка стали Трофимов і Тимошенко, при чому радник ОП дає зрозуміти, що діє з санкції Єрмака і Шефіра. Це не тільки вносить розлад в пропрезидентську команду і валить її роботу зсередини, а й виставляє на посміховисько Зеленського - і це поки що єдиний очедвідний всім результат його діяльності Михайла Подоляка.

 Ще одним реальним підґрунтям дій Подоляка, можуть бути інтереси його давнього знайомого - Льовочкіна і розхитування ОП мають на меті підготувати для Льовочкіна місце в Офісі Президента. Чим закінчується тісна робота з Льовочкіним, міг би розповісти Віктор Янукович. Але часу з тих пір пройшло зовсім не так багато, і про його сумно досвід добре пам'ятають усі, хто цікавиться українською політикою.

 Очевидно одне: Михайло Подоляк - бомба уповільненої дії, закладена для команди Президента. Але, коли вона вибухне, то зачепить обов'язково і самого Зеленського.

 Коли влада користується своїм становищем

 Не забуваймо і про адмінресурс,  який зараз використовує пропрезидентська партія. Саме перед виборами Зеленський чомусь вирішив влаштувати тур по містах України, де зустрівся з кандидатами від “Слуги народу” та закликав їх підтримувати.  Усе ж таки рейтинг президент ще має, тому не виключено, що можливо його команда сподівається на повторення ситуації парламентських виборів.

 Теж були зафіксовані випадки, коли кандидати партії «Слуга народу» піарилися на «Великому будівництві», гроші на яке виділялися з держбюджету.

 Як бачимо, політичні ігри притаманні не лише на рівні виборчих технологій: вони проникають крізь. Ними користується як Президент Зеленський задля маніпуляції свідомістю виборців, так і державні структури і окремі особи в них зокрема. Деякі технології спрямовуються проти самого Президента та спрямовані на те, щоб розхитати ситуацію в вищих органів влади та крісло під Зеленським.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]