UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
11.10.2020 19:54

Чи варто президенту триматись за уряд?

Політтехнолог "SIC Group Ukrainе". Голова політичної партії "Національна платформа

Чим ближче до місцевих виборів, тим більша активізація політичного бурління в українському інформаційному просторі.

Чим ближче до місцевих виборів, тим більша активізація політичного бурління в українському інформаційному просторі. Пандемія, яка не тільки нікуди не ділась, а стала набирати ще більш загрозливі оберти, лякаючи українців щоденною статистикою захворюваності. 9 жовтня прем’єр-міністр України зібрав екстерну нараду з секретарем Ради національної безпеки та оборони і головами обласних державних адміністрацій. Основним приводом став новий рекорд захворюваності – 5 804 особи за добу. Подібні наради планується проводити тричі на тиждень. Проте, дана ситуація лиш підливає олію у вогонь політичної турбулентності.

Поряд з цим, різні інформаційні агентства, телеграм-канали та окремі лідери думок почали сипати конспірологією стосовно подальшого розвитку подій. Окремі майстри пера пророкують відставку Кабінету міністрів України, для перезавантаження виконавчої влади. Свідомо чи ні, але такими меседжами президента підштовхують у прірву не тільки політичну, а і соціально-економічну. Скоріш, такий наратив має характер свідомої маніпуляції, покликаної поставити на міністерські пости креатури олігархічних груп, які давно прагнуть розкласти політичний пасьянс для власної вигоди.

Дивлячись на такі заклики, варто усвідомлювати, що існуючий уряд на чолі з Денисом Шмигалем є запорукою стабільності як виконавчої так і законодавчої влади. У випадку відставки Кабміну, почнеться затяжна парламентська криза, яка може призвести до розпуску Верховної Ради. В такому випадку, монобільшість, яка вже не «моно», матиме ще менше місць у новому парламенті, і тоді президент втратить і ці важелі контролю ситуації. Нинішній рейтинг довіри партії «Слуга народу» в суспільстві постійно падає через скандали за участі основних її учасників. Ні для кого не секрет, що частина «слуг» має пряму залежність від олігархів, та служить не виборцям, а спонсорам, і невизначеність в голосуванні на попередніх сесіях парламенту яскраво про це свідчить. Україна, у своїй історії неодноразово стикалась як з відставкою уряду, так і з розпуском парламенту і жодного разу це не призводило до ефективності політичної системи в цілому. 

Наразі, ситуація виглядає так, що президент намагається зберегти хоч якусь опору в розрізненому парламенті та діючому уряді для проведення своєї політики, в той час як більшість політичних гравців спрямовують наявні ресурси на мобілізацію власного електорату перед місцевими виборами, щоб забезпечити контроль влади на місцях. Нетреба бути професійним політологом, щоб зрозуміти, що переформування парламенту приведе до парламентсько-президентської системи де-факто. А це в свою чергу, передасть карти в руки головам парламентських фракцій, які будуть розігрувати свої комбінації, лишаючи президенту роль «Британської Королеви», яка відіграє церемоніальну функцію. Подібна ситуація була при президентові Віктору Ющенку. Останній, після позачергових парламентських виборів міг лише критикувати дії уряду та парламенту безучасно спостерігаючи за розвитком подій. 

В даній ситуації більш доцільним є збереження існуючого статусу-кво, хоча б для збереження владних важелів керування над ситуацією в умовах передвиборчої активності та погіршення епідеміологічної ситуації в країні.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]