UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
21.05.2020 11:02

Україна поступово виходить з карантину

Політтехнолог "SIC Group Ukrainе". Голова політичної партії "Національна платформа

У більшості регіонів країни карантин буде послаблений після 22 травня. Винятком є Чернівці – там епідеміологічна ситуація досі є вкрай важкою.

Послаблення карантинних заходів

У більшості регіонів країни карантин буде послаблений після 22 травня. Винятком є Чернівці – там епідеміологічна ситуація досі є вкрай важкою.

Станом на 20.05.2020 в Україні 19230 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу( з них 564 летальні, одужали 5955 пацієнтів).

В період адаптивного карантину буде діяти низка обмежень, але буде дозволено рух міського і приміського наземного транспорту, проведення спортивних змагань без глядачів, дозволена робота готелів (крім хостелів). З 25 травня планують запустити метро, також, на щастя багатьох батьків, відкриють дитячі садочки та інші дошкільні заклади, звичайно, якщо на цей час буде дозволяти епідеміологічна ситуація.

Я думаю, українцям важливо розуміти, що адаптивний карантин – це не повна його відміна, тому необхідно дотримуватися певних обмежень і не ризикувати власним здоров’ям і здоров’ям своїх близьких. Фраза «карантин – це не канікули» давно вже стара крилатою. Адже в цей період обмеження можуть як послабити, так і посилити.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль пояснив, що у питаннях адаптивного карантину Уряд буде працювати разом з місцевою владою – якщо всі критерії, що встановлені МОЗ є відповідними(заповненість ліжко-місць, кількість зроблених тестів, та кількість захворілих на 100 тис. населення), то можна буде рухатися до третього етапу карантину. Місцева влада отримує можливість самостійно вирішувати питання про зняття або обмеження карантину.

Ліквідація наслідків

В той же час, Кабмін виділив 2,2 млрд гривень з Фонду боротьби з короновірусом для медиків. Денис Шмигаль зазначив, що медики щодня ризикують життям, тому мають право отримати належне матеріальне забезпечення і страхові гарантії. 471.100 грн виділено на виплату матеріального забезпечення та страхових виплат на безповоротній основі(в тому числі на допомогу членів сімей медичних та інших працівників, що померли від коронавірусу), 1.807.700 – на поворотній основі(для видачі кредитів).

Крім того, медикам, що знаходяться в ізоляції, обіцяють компенсувати 100 % втраченого ними прибутку.

Але на цей момент медики не отримали свої виплати за березень в повному об’ємі. Необхідні кошти нібито направлені в регіони, однак місцева влада не перерахувала їх через бюрократичні нюанси.

Я вважаю, що ця ситуація має обов’язково потягти за собою відповідальність місцевих чиновників. Медики вже неодноразово виходили на акції протесту, бо їх, здається, просто не чують. Багато працівників погрожують звільненням. Якщо влада не буде звертати на це увагу, то ми можемо елементарно залишитися без медичної допомоги. До того ж, на COVID-19 захворіли  вже 3757 медиків.

Міжнародний досвід

Водночас зі світу все частіше лунають добрі новини! Все більше країн перемагають COVID-19. Про відсутність нових спалахів хвороби заявили у Словенії, Камбоджі та Новій Зеландії. Ситуація під контролем також у більшості європейських країн, у багатостраждальних Італії та Іспанії також поступово знімають обмеження. Працюють важливі підприємства, оптова і роздрібна торгівля, сектор моди, салони краси, готелі,  музеї, ресторани. Проте, італійці продовжують носити маски і намагаються зберігати дистанцію. Європа готується до туристичного сезону і скоро почне відкривати кордони.

Кабінет міністрів України підтримав рішення відновити 66 пунктів пропуску на кордоні з Європейським Союзом та Молдовою.  Але поки що є закритими кордони з Росією та Білоруссю через нестабільну епідеміологічну ситуацію. На мою думку, питання про те, що через вірус влада буде обмежувати українців у виїзді за кордон – необґрунтоване.

До речі, саме завдяки прикордонному контролю деяким країнам вдалось уникнути стрімкого поширення вірусу і не списувати свою економіку. Наприклад, Тайвань, що має тісні торговельні зв’язки з Китаєм, застосував ці заходи разом з повним відстеженням зв’язків громадян. Наша країна не може похвалитися такими швидкими і злагодженими діями. До того ж офіційна статистика захворюваності визиває сумніви.

Дональд Трамп теж анонсував наступні послаблення карантину. Та в США панують досить неспокійні настрої. Країна, що є однією з лідерів по захворюваності, значно знизила економічну активність, що спричинило втрату роботи серед громадян і засобів до існування. Жителі Пенсільванії вийшли на акцію протесту. До речі, не всі дотримувались карантинних обмежень. Влада планує «відкрити США», щоб не спричинити ще більшого економічного падіння. Трамп обіцяє, що вакцина від коронавірусу з’явиться вже найближчим часом.

Треба зазначити, що свого часу, США, як і Україна, виявилися неготовими до епідемії, не вистачало обладнання, персоналу, ліжко-місць. Здається, там довго не усвідомлювали дійсних масштабів трагедії. При чому, Трамп заперечує, що коли-небудь ставився до епідемії несерйозно. Хоча тести на вірус для американців зробили безкоштовними ( на відміну від України).

В той же час, українська вдала ніколи не заперечувала небезпеку, що нависла через поширення епідемії, але тут зіграла банально слабка економіка і низький рівень професіоналізму багатьох чиновників.

Підсумовуючи, хочу сказати, що через карантин відбулись суттєві зміни в в усіх сферах життя нашої та інших країн. Він позначився на економіці, соціальній сфері, агросфері, системі освіти, туризмі, культурі. Що й казати про українську економіку, яка й до цього була нестабільною. Я закликаю вас продовжувати заходи безпеки, щоб не провокувати нових спалахів і не звести всі старання останніх місяців нанівець.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]