UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
30.03.2020 14:08

Скандал навколо Андрія Єрмака підриває довіру до всієї владної Зе-вертикалі

Політтехнолог "SIC Group Ukrainе". Голова політичної партії "Національна платформа

Коли ти залучаєш не спеціалістів, то чого варто чекати? Звідки у них візьметься компетенція та державницька позиція

Політичний скандал зі звинуваченнями в зловживаннях на адресу Глави президентського офісу Андрія Єрмака став основною сенсацією в стрічках і випусках новин у неділю, 28 березня. Він виявився значно гучнішим за повідомлення про стан справ з приборканням в Україні епідемії коронавірусу. Депутат парламентської фракції Гео Лерос опублікував у своєму фейсбук-пабліку відеозаписи, на яких фігурує особа, дуже схожа на брата Андрія Єрмака – Дениса Єрмака https://cutt.ly/ctRg6ov. Народний депутат звинуватив високопосадовця в тому, що він за посередництва брата відстоює власні, а не державні інтереси, «торгує» державними посадами., тобто продає їх за гроші.

Ці відеозаписи зроблені прихованою камерою і наврядчи можуть бути доказами в суді, але незважаючи на це, цілком очевидно, що такий гучний політичний скандал з братами Єрмаками має всі ознаки послідовної серії кримінальних, корупційних дій. Продаж державних посад, та ще й у складі організованої групи – дуже серйозний злочин. Після цього фігура Андрія Єрмака в статусі Глави президентського офісу одразу стає контраверсійною, його токсична репутація безпосередньо впливатиме на рівень довіри до Президента України Володимира Зеленського.

Якщо на державні посади найвищого рівня залучаються люди без необхідної управлінської культури, фахової підготовки – це не спеціалісти. Чого ж іще від них варто чекати? Звідки вони візьмуть компетенції та державницьку позицію? На основі чого вони можуть сформувати цінності служіння суспільству та повагу до людей?

Відповідь цілком очевидна – чудес не буває. Якщо людина все життя займається якимись «схемами», то так і буде цим займатися надалі. Якщо вона не мала відношення до державного управління, то за півроку не навчитися цьому непростому фаху (https://cutt.ly/FtRglA9 ).

Називаються різні суми таких оборудок з продажу посад братами Єрмаками – від тисяч доларів, і аж до 45 млн доларів. Тобто, в будь-якому випадку, йдеться про зловживання службовим становищем та наявності корупційної складової в діяльності вищої посадової особи держави. Це дуже серйозні звинувачення, які просто замовчати або не звернути на них увагу неможливо. Андрій Єрмак прокоментував звинувачення, зазначивши, що це брехня і наклеп https://cutt.ly/ctRkc6P .

Зважаючи на те, що призначення Глави президентського офісу перебуває в безпосередній компетенції Президента України Володимира Зеленського, він повинен публічно прокоментувати те, що відбувається. Зробити вигляд, що нічого не відбувається, означає взяти частину відповідальності за діяльність Андрія Єрмака на себе.

Президент повинен заохочувати правоохоронні органи працювали в рамках закону, і щоб ні у кого не склалося враження, що Глава держави збирається покривати своїх підлеглих від кримінального переслідування.

Як ми знаємо, в багатьох країнах Африки та Азії панують диктатури, де високі посади займають родичі та знайомі глав держав. Результат такої кадрової політики відомий – війни, голод, порушення прав людини, продаж основних активів країни, виведення коштів за кордон.

Нічого не нагадує?

Так, це реальність не лише Екваторіальної Гвінеї, але й України. Ми маємо вимагати публічного розслідування щодо звинувачень на адресу Андрія Єрмака. Крім цього, штампування антиукраїнських законів у підконтрольній Верховній Раді повинно бути негайно припинене.

Об’єктивний внесок у проведенні прозорого і відкритого розслідування має зробити Верховна Рада України. Парламентарі повинні створити тимчасову слідчу комісію з приводу перевірки фактів за цим гучним скандалом.

У Дениса Єрмака немає ніяких визначних здобутків або впливу –  він не має ані державної посади, ані необхідних компетенцій, ані досвіду вирішення великих державних завдань. Єдиний його актив – брат Андрій, який, мабуть, використовує Дениса для збагачення. Чи планував він ділитися незаконно отриманими коштами зі старшим братом - нехай з’ясовує слідство. За фактом таких серйозних звинувачень має бути проведене неупереджене, повне і гласне розслідування. Володимир Зеленський повинен всіляко сприяти цьому розслідуванню, а найкращим рішенням для збереження репутації для нього буде особисто ініціювати таке розслідування.

Нагадаю, що чомусь саме Андрій Єрмак одноосібно приймає рішення щодо зовнішньої політики України та визначає концепцію перемовин з Росією щодо врегулювання військового конфлікту в Донецькій і Луганській областях. Це і створення Консультативної ради з представниками ОРДЛО (https://cutt.ly/CtRfMIV ), і заперечення того факту, що Росія є агресором, а лише посередником з врегулювання. Все це завдяки домовленостям із заступником керівника адміністрації Президента РФ Володимира Путіна – Дмитром Козаком (https://cutt.ly/vtRf71s ).

Безумовно, на час проведення розслідування Анадрій Єрмак повинен бути відсторонений від виконання своїх обов’язків глави Офісу Президента України. По-перше, це необхідно, щоб повністю виключити чинник можливого впливу на слідство. Другим, не менш важливим чинником є те, що доти, доки факти, наведені народним депутатом Гео Леросом не спростовані, перебування Андрія Єрмака на посаді кидатиме тінь на всю управлінську вертикаль і безпосередньо Володимира Зеленського.

Якщо Глава держави не зробить рішучих кроків для проведення розслідування щодо Глави свого офісу і покарання винних, він поставить під сумнів свою здатність керувати ситуацією. Зважаючи на інші суперечливі рішення і відверті помилки в системі управління і кадрових призначеннях, скандал із Андрієм Єрмаком може стати відправною точкою втрати суспільної довіри до Глави держави, що матиме тривалі наслідки, і може спричинити зміну політичного середовища в Україні.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]