UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
26.03.2020 17:35

Які шанси Уряду взяти під контроль коронавірус?

Політтехнолог "SIC Group Ukrainе". Голова політичної партії "Національна платформа

Пандемія Covid-19 виявилася несподіваним і всеохоплюючим шоком для світу, що серйозно вплинуло на падіння економік, та навантаження на систеи охорони здоров’я і соціального захисту громадян.

Уряд Дениса Шмигаля, який несе основне навантаження щодо запобігання поширенню хвороби в Україні та подоланню її наслідків, швидко відреагував на загострення ситуації з коронавірусом новим комплексом заходів. Від того, наскільки ці заходи будуть успішними і ефективними, фактично залежатиме майбутнє нового уряду.

Правильним і вчасним кроком можна вважати заплановане створення стабілізаційного фонду держави, розмір якого становитиме близько 200 млрд гривень. Кошти зі стабілізаційного фонду використовуватимуться для забезпечення додатковим фінансуванням на період карантину пенсіонерів, громадян, які втратили роботу і доходи, а також інші стабілізаційні і невідкладні заходи https://cutt.ly/ytmWQbj . Важливим фактором у боротьбі з недугою є час. Оскільки рішення про створення стабфонду має підтримати парламент, тепер все залежить від того, коли і де зможуть зібратися народні депутати для голосування.

Під час урядового засідання 25 березня було запроваджено режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року https://cutt.ly/jtmkX1z . Продовження карантину на 30 днів і введення режиму надзвичайної ситуації – це  розумна альтернатива введення надзвичайного стану, на якому наполягали деякі міністри, зокрема міністр охорони здоров’я Ілля Ємець.

Права і свободи громадян не порушуються, але посилюється координація і взаємодія усіх органів для подолання ситуації. Цікаво, що суспільство, згідно із соціологічними опитуваннями, з розумінням ставиться до жорстких обмежувальних заходів, але лише у випадку, якщо вони будуть тимчасовими. Якщо ж проблема затягнеться на кілька наступних місяців, люди, які внаслідок карантину втратили стабільні джерела доходів, можуть швидко кардинально змінити свою думку з цього приводу. Отже, підкреслимо ще раз – успішність політики напряму залежатиме від ефективності та швидкості дій Кабінету Міністрів.

Під час проведення засідання 25 березня пропозицію продовжити саме карантин на 30 днів підтримали всі міністри. Це свідчить про те, що аргументи прем’єр-міністра для членів уряду були переконливими, а також означає, що ситуація в уряді – під контролем його глави.

Уряд швидко впорався з неконтрольованим вивезенням за межі України медичних масок і інших стратегічно важливих матеріалів і обладнання, які безконтрольно експортувалися з України до різних країн внаслідок підвищеного попиту https://cutt.ly/2tmEh7A .Ділкам, які намагаються нажитися на складній ситуації, тепер доведеться добре подумати – Кабмін виступив з ініціативою запровадити  кримінальне покарання для тих, хто спробує продавати товари медичного призначення за кордон. За порушення заборони на експорт таких товарів загрожуватиме обмеження волі за гратами терміном до 3 років.

Ці заходи відбуваються фактично в режимі ручного управління. На майбутнє необхідно робити висновки. Державний резерв має бути повністю укомплектований необхідними медичними засобами і препаратами, з розрахунку щонайменше 3 місяців інтенсивного використання. Лише надлишки від поточного виробництва можна експортувати за кордон.

Уряд також швидко налагодив ефективну співпрацю з китайськими колегами і медиками. Співпраця з китайськими фахівцями в питанні протидії коронавіруси переходить на постійну і регулярну основу  Під час спеціального телемосту між Києвом та одним із найбільших міст КНР Чунцином https://cutt.ly/rtmEDBa, який відбувся 24 березня українські урядовці та медики могли отримати відповіді і рекомендації на актуальні запитання.

Раніше до України з китайського Гуанчжоу було доставлено партію тестів для виявлення коронавірусної інфекції, а також медичні маски різного ступеня захисту, дезінфектори, апарати штучної вентиляції легень та інші медичні засоби.

У площині соціального захисту уряд розробляє комплекс заходів щодо зниження вартості комунальних послуг для населення з метою пом’якшити негативний ефект від карантину – вже у квітні громадяни можуть розраховувати на зменшення розміру комунальних платежів.

Крім створення стабілізаційного фонду для подолання наслідків пандемії передбачено збільшення субсидій для оплати послуг ЖКГ https://cutt.ly/utmRTRF . Ця програма запрацює відразу після прийняття Верховною Радою України закону про створення стабілізаційного фонду. Відповідно до нової постанови Кабінету міністрів також заборонено на період карантину позбавляти громадян житлових субсидій.

Ці рішення послаблять фінансовий тиск на соціально незахищені верстви населення. Водночас має бути втілене комплексне рішення не лише про допомогу і державну підтримку, а про те, як зберегти економіку в умовах карантину, не втративши її виробничу потужність.

В разі повної реалізації урядові заходи в комплексі значно зменшать наслідки карантину, а також мінімізують економічні втрати та соціальні проблеми. Але урядовці мають розуміти, що суспільна підтримка уряду залежатиме не від реалізації окремих заходів чи програм, а від загального результату. Питання стоїть руба: хто кого здолає першим – якщо уряд впорається з коронавірусом, він матиме тривалу перспективу, якщо проблема коронавірусу вийде з-під контролю, урядова перспектива буде невизначеною.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]